Unia Oświęcim zajęła 4. miejsce w Olsztynie w mistrzostwach Polski w pływaniu juniorów 14-letnich

Unia Oświęcim zajęła 4. miejsce w klasyfikacji pływackich mistrzostw Polski 14-latków na krótkim basenie w Olsztynie. Na dorobek podopiecznych Jadwigi Zieleńskiej-Starzec złożyło się 13 medali, z czego trzy były z najcenniejszego kruszcu, siedem srebrnych i trzy brązowe.

– Silna w stylu klasycznym jest Olimpia Prochownik, z którą wiążemy spore nadzieje _– podkreśla trenerka Jadwiga Zieleńska-Starzec. – _W Olsztynie zdobyła w „żabce” trzy medale. Srebrne na 50 i 100 m oraz brązowy na 200 m.
Dobrze zaprezentowały się delfinistki. Helena Pałys była druga na 50 i 100 m oraz trzecia na 200 m. Słowa uznania za sportowy charakter należą się Dominice Adamiec, która miała małe kłopoty z dobrym startem w imprezie, zajmując w delfinie czwarte miejsce na 50 m oraz piąte na 100 m. Jednak w wyścigu na 200 m zdobyła „złoto”, pokonując klubową koleżankę Helenę Pałys.
Udane mistrzostwa miała kraulistka Katarzyna Śliwowska, sięgając po srebro na 200 m oraz brąz na 400 m. Na 800 m uplasowała się tuż poza podium.
Chłopcy indywidualnie nie brylowali. Michał Macner (SMS Oświęcim) był trzeci na 200 m grzbietem, a Mikołaj Kempa (także SMS) drugi na 400 stylem zmiennym. W sztafetach było dobrze, na 4x100 m stylem zmiennym zdobyli srebrny medal (Rafał Fiedosiuk, Maciej Krulikowski, Tymoteusz Drozd i Szymon Marczuk).
Dwa złota zdobyły sztafety dziewcząt: na 4x100 m dowolnym (Katarzyna Śliwowska, Dominika Adamiec, Dominika Lichwa, Liliana Pająk) i 4x100 zmiennym (Liliana Pająk, Olimpia Prochownik, Helena Pałys, Katarzyna Śliwowska). Na 4x200 m dowolnym było srebro (Katarzyna Śliwowska, Wiktoria Bocheńska, Liliana Pająk i Dominika Adamiec