Unia zmiażdżyła JKH i sięgnęła po brązowy medal

Jacek Żukowski
Unia nie dała najmniejszych szans jastrzębianom
Unia nie dała najmniejszych szans jastrzębianom Andrzej Banaś
Hokeiści Unii Oświęcim wywalczyli brązowy medal. Trzecie miejsce to duży sukces zespołu z Małopolski.

Chyba nikt nie spodziewał się, że sprawa brązowych medali mistrzostw Polski rozstrzygnie się w tak łatwy sposób.

Oświęcimianie po trzech meczach prowadzili 2:1 i do zdobycia medali potrzebowali jednej wygranej. Nie chcieli odkładać sprawy i świętować przed własną publicznością (ewentualny piąty mecz odbyłby się w Oświęcimiu). Rozstrzygnęli sprawę bardzo przekonująco.

Na "Jastorze" grała tylko jedna drużyna. Goście bardzo szybko "ustawili" sobie mecz, bo już w 4 min do siatki miejscowych trafił Wojtarowicz. Jastrzębianie słynęli w tym sezonie z tego, że na własnym lodzie długo byli niepokonani - "odczarowała" ich halę dopiero Cracovia, tego zupełnie nie potwierdzili. Jeszcze w tej tercji Flasar zdobył drugą bramkę.

To co stało się w drugiej tercji można określić jednym słowem - huragan. Ponownie Wojta-rowicz, Krajci i Klisiak pozbawili wszelkich złudzeń gospodarzy. Tego było już za wiele dla golkipera miejscowych - Kosowskiego zastąpił Kachniarz. Unia postanowiła dobić rywala, tak by nie miał już żadnej ochoty do gry. Miejscowym na początku III tercji udało się wreszcie zdobyć bramki (w odstępie 2 minut). Ale oświęcimianie skarcili ich jeszcze trzema trafieniami. Na nic zdały się kolejne gole JKH, goście spokojnie czekali na koniec i mogli świętować zdobycie brązowych "krążków.

JKH Jastrzębie - Aksam-Unia Oświęcim 4:10 (0:2, 0:5, 4:3)
Bramki: 0:1 Wojtarowicz (Valusiak) 3.40, 0:2 Flasar (Wojtarowicz) 15.53, 0:3 Woj-tarowicz (Kowalówka) 21.39, 0:4 Krajci 26.50, 0:5 Klisiak 32.03, 0:6 Kowalówka (Klisiak) 36.30, 0:7 Krajci (Tabacek) 38.12, 1:7 Bordowski (Słodczyk, Urbano-wicz) 40.55, 2:7 Rimmel (Górny) 42.58, 2:8 Tabacek (Krajci, Zako) 45.55, 2:9 Modrzejewski (Krajci) 51.06, 2:10 Dronia (Riha, Tabacek) 55.15, 3:10 Bordowski (Urbanowicz) 57.02, 4:10 Danieluk (Lipina) 57.48.
Sędziowali: Marczuk (Toruń), Rokicki (Nowy Targ). Kary: 12 i 6 min. Widzów: 800. Stan rywalizacji: 1:3 i 3. miejsce dla Unii.
JKH: Kosowski (22 Kachniarz) - Bryk, Rimmel, Lipina, Kral, Danieluk - Labry-ga, Górny, Urbanowicz, Słodczyk, Bordo-wski - Dąbkowski, Pastryk, Kulas, Kąkol, Furo - Galant, Kiełbasa, Szczurek, Berna-cki.
Unia: Witek - Dronia, Zatko, Riha, Taba-cek, Krajci - Gabryś, Cinalski, Jaros, Jakubik, Klisiak - Flasar, Piekarski, Valu-siak, S. Kowalówka, Wojtarowicz - Po-łącarz, A. Kowalówka, Piotrowicz, Sękowski, Modrzejewski.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Ukradł wóz strażacki, żeby zobaczyć narzeczoną
Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy
Skok do celu Adama Małysza: czytaj wszystko o ostatnim występie najlepszego polskiego skoczka