Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Urząd Miasta przekazał oświęcimskiej policji miejski monitoring wizyjny. Teraz będzie obsługiwany 24 godziny na dobę [ZDJĘCIA]

Monika Pawłowska
Monika Pawłowska
Oświęcimski magistrat przekazał policji miejski monitoring.
Oświęcimski magistrat przekazał policji miejski monitoring. KPP Oświęcim
W Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu odbyło się oficjalne przekazanie miejskiego monitoringu wizyjnego, który przez lata obsługiwała Straż Miejska. Ta jednak od 1 maja pracuje w systemie jednozmianowym od godz. 7 do godz. 19 z wyjątkiem piątków i sobót, kiedy strażnicy pracują całodobowo. Teraz miejski monitoring będzie obsługiwany 24 godziny na dobę. Na stanowisku kierowania zamontowano monitor, na którym możliwy jest podgląd z ponad 100 kamer, znajdujących się w różnych punktach miasta.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Ponad 100 kamer obserwuje, co dzieje się w Oświęcimiu

- Z całą pewnością monitoring miejski jest bardzo dobrą inwestycją w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów odwiedzających Oświęcim

- mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Jak podkreśla Robert Chowaniec, komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, tego rodzaju narzędzie sprawdzi się w codziennej służbie na rzecz utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa w mieście.

Monitoring, nad którym pieczę od lat sprawowali strażnicy miejscy, został doinwestowany kwotą 25 tys. zł, za które zostało wykonane łącze światłowodowe oraz zakupione zostały dwa zestawy sprzętu komputerowego, niezbędnego  do dostępu do danych z monitoringu.

Na stanowisku kierowania oświęcimskiej policji zamontowano monitor, na którym możliwy jest podgląd z zainstalowanych ponad 100 kamer znajdujących się w różnych punktach miasta.

- Miejski  monitoring  wizyjny  jest  powszechnie stosowanym  narzędziem dodatkowego  zabezpieczenia  przestrzeni  publicznej

- wyjaśnia Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. - Dobrze  zaprojektowany  i  sprawnie działający system może zwiększyć poczucie bezpieczeństwa obywateli, oddziaływać prewencyjnie, przeciwdziałać aktom wandalizmu, zapobiegać przestępstwom, wykroczeniom i wypadkom, umożliwić przypisanie winy i odpowiedzialności za popełnione czyny - dodaje.

FLESZ - Możemy jeździć bez prawa jazdy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto