Artur Bogacki
Pixabay
Remis w hicie 12. kolejki grupy zachodniej V ligi: Pcimianka - Wieczysta II Kraków (1:1) jeszcze bardziej skomplikował sytuację w czołówce tabeli. Teraz te dwie drużyny oraz Pcimianka mają tyle samo punktów (26), a najlepszy bilans meczów między nimi ma ta ostatnia ekipa, która została nowym liderem.

Pcimianka Pcim - Wieczysta II Kraków 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 D. Zalejski 45+1, 1:1 Banachowicz 65.
Pcimianka: Wyroba - Pandyra, Kowalczyk, Jurzec - D. Zalejski, Abdullahi, Mazur, Rodrigo, N. Zalejski (75 Bogusławski) - Stańczyk (88 Laskoś), Grzybowski (75 Banik).
Wieczysta II: Murawski - Krzywiecki, Kołodziej, Rygiel, Kumah - Wołosik (46 Madejski), Sławczew, Gamrot (64 Szewczyk, 80 Guzik), Kapek (46 Linca), Głogowski (46 Banachowicz) - Aralica.
Sędziował: Łukasz Piątek (Olkusz). Żółte kartki: Rodrigo - Sławczew, Głogowski, Linca. Widzów: 150.

W meczu toczonym na rozmokniętym, grząskim boisku gospodarze prowadzenie objęli tuż przed przerwą, gdy akcję wykończył D. Zalejski (asystę zaliczył Jurzec). W II połowie rezerwy Wieczystej wyrównały za sprawą Banachowicza, który po centrze Lincy z lewej strony "na raty" pokonał Wyrobę.

Inne mecze 12. kolejki:

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie - Garbarnia II Kraków 6:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Chlebowski 40, 2:0 Chlebowski 45, 3:0 Grandinetti 46, 4:0 Kot 65, 5:0 Kozuba 87, 6:0 Krzyżak 90+3

Wiślanka Grabie - KS PKM Olkusz 1:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Pałka 56, 1:1 Jaworski 68, 1:2 Pałka 90+2.

Błękitni Modlnica - Karpaty Siepraw 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Sobótka 35, 1:1 Janowski 72, 2:1 Kotarba 90+1.

Jutrzenka Giebułtów - Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Żmuda 50.

Sokół Kocmyrzów - KS Chełmek 4:6 (1:3)
Bramki: 0:1 Majka 6, 0:2 Majka 14, 0:3 Socha 31, 1:3 Wierzba 34 samob., 1:4 Majka 59 karny, 2:4 Obrzud 65, 3:4 Romuzga 69, 3:5 Piątek 74, 3:6 Majka 80, 4:6 Obrzud 90+2.

Skawa Wadowice - Radziszowianka Radziszów 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Czabanowski 21, 0:2 Paciorek 59, 0:3 Danaj 70 karny.

Orzeł Piaski Wielkie - Tempo Białka - mecz odwołany z powodu złego stanu boiska po deszczu.