V liga, Oświęcim. W pojedynku lokalnych rywali Nadwiślanin lepszy od Chełmka

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Jakub Waligóra (z prawej) zdobył pierwszą bramkę dla gromczan. Tutaj w pojedynku z Tomaszem Kustrą (z lewej).
Jakub Waligóra (z prawej) zdobył pierwszą bramkę dla gromczan. Tutaj w pojedynku z Tomaszem Kustrą (z lewej). Fot. Jerzy Zaborski
W pojedynku lokalnych rywali V ligi piłkarskiej, leżących na pograniczu powiatów chrzanowskiego i oświęcimskiego, kibice zobaczyli festiwal kolorowych kartek. Goli było mniej, ale gospodarze cieszyli się, że trafiali ich pupile.

Prowadzenie zdobył Jakub Waligóra, który skutecznie główkował po zagraniu z rzutu rożnego przez Łukasza Jamroza.

Drugą bramkę po solowej akcji zdobył Dawid Adamczyk.

Gdyby Pawłowi Wierzbicowi udało się w zdobyć kontaktową bramkę, być może w końcówce tego spotkania byłby wielkie emocje.

- Jesienią nie traciliśmy wielu goli, ale tym razem daliśmy się trafić dwukrotnie po prostych, indywidualnych błędach. W futbolu wygrywa ten, kto popełni mniej błędów – Marek Dulęba, kierownik Chełmka, przypomniał starą piłkarską maksymę.

Nadwiślanin Gromiec – Chełmek 2:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Waligóra 20, 2:0 D. Adamczyk 70.

Nadwiślanin: Księżarczyk – Zejma, Kania, Ł. Pactwa, Stefański – Nędza, Waligóra (75 Augustyn), Jamróz, Szlęzak, D. Adamczyk – Kaszuba (60 Ścierski).

Chełmek: Żołneczko – Kumanek, Wójcik, Sidor, Domżał – Górski (46 Wierzbic), B. Chylaszek (74 Warzecha), Światłowski, Kantek (72 Cieciera) – Wilczyński, Kustra.

Sędziował: Paweł Krasa (Wadowice).

Żółte kartki: Zejma (dwie), Kania, Jamróz, Szlęzak – Wilczyński, Światłowski, Wójcik, Górski, Cieśla (na ławce rezerwowych).

Czerwona kartka: Zejma (80 min).

Widzów: 300.

W innych meczach:

Garbarz Zembrzyce – Górnik Libiąż 4:1, Niwa Nowa Wieś – Kalwarianka 2:0, Orzeł Ryczów – Halniak Maków Podhalański 2:0, Victoria Zalas – LKS Żarki 2:1, Jawiszowice - Cedron Brody 0:1, Dąb Paszkówka - Brzezina Osiek 1:3, Tempo Białka - Zagórzanka 3:1.

1. Orzeł.................17.........43.........52-16
2. Nadwiślanin......17.........36..........44-17
3. Tempo..............17..........34.........42-24
4. Garbarz............17..........32........34-25
5. Jawiszowice......17.........30..........48-14
6. Brzezina...........17..........30.........33-23
7. Niwa.................17..........29..........38-27
8. Chełmek..........17...........28..........37-14
9. Halniak.............17..........24..........35-32
10. Cedron.............17..........23...........21-36
11. Zagórzanka......17.........18..........27-34
12. Żarki.................17.........15...........28-39
13. Kalwarianka......17.........13...........21-53
14. Zalas................17..........12.........31-61
15. Dąb..................17...........10.........23-49
16. Górnik...............17............5........15-65

Sportowy24.pl w Małopolsce

Polacy najaktywniejsi w Europie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie