V liga piłkarska, Wadowice. Gorzów pomógł szczęściu w meczu przeciwko Babiej Górze Sucha Beskidzka

V liga Wadowice; LKS Gorzów - Babia Góra Sucha Beskidzka 1:0. Na zdjęciu: Adam Śliwiński (Gorzów, z prawej) w walc z Jakubem Gałuszką (Babia Góra). Jerzy Zaborski
W trzeci weekend marca 2022 ruszyła runda wiosenna w piłkarskiej klasie okręgowej zachodniej Małopolski. W premierze faworyci zgodnie wygrali swoje mecze. Do tej teorii dostosował się Gorzów, pokonując na własnym boisku Babią Górę Sucha Beskidzka. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

To był typowy mecz walki, w którym okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Przed przerwą godny odnotowania był strzał Łukasza Gołuszki, po którym piłka poszybowała tuż nad poprzeczkę.

Po przerwie, z rzutu wolnego na prawej stronie zagrywał Jacek Pieczara. W polu karnym Artur Molenda uprzedził wychodzącego z bramki Grzegorza Steczka, i miejscowi cieszyli się z gola.

Kilka minut później, wychodzącego na czystą pozycję Grzegorza Janiczaka wyciął Krystian Dulowski i gospodarze kończyli spotkanie zdekompletowani.

Goście zepchnęli rywali do defensywny, ale nie miało to dla nich przełożenia na gola. Maciej Stróżak trafił w poprzeczkę (75 min).

W końcówce to gorzowianie mogli się pokusić o drugie trafienie. Miłosz Kaczmarczyk, po kontrze, spudłował mając zaledwie 5 metrów do bramki.

- Typowy mecz na remis, ale szczęście było przy gospodarzach – ocenił Łukasz Jagoda, trener Babiej Góry.

- W futbolu cała rzecz polega na tym, żeby umieć szczęściu dopomóc – stwierdził Maciej Kania, trener gorzowian.

LKS Gorzów – Babia Góra Sucha Beskidzka 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Molenda 61.

Gorzów: Chowaniec – Podbrożny (46 Bodziony), Kwiatkowski, Kaczmarzyk (90+3 Grodzki), Śliwiński – Nędza, Biskup (75 Cichoń), Pieczara, Balon (46 Zguda) – Dylowicz, Molenda.

Babia Góra: G. Steczek – Szarlej (60 Szwed), Janiczak, Żaczek, Wójtowicz – Kadela, Gołuszka, Stróżak, Frołow – Gałuszka, P. Steczek (60 Ł. Rupa).

Sędziował: Michał Gładys (Chrzanów). Żółte kartki: Podbrożny, Bodziony – Frołow, Szarlej, P. Steczek, Janiczak, Żaczek. Czerwona kartka: Dulowski (69, akcja ratunkowa). Widzów: 40.

Inne mecze:

Kalwarianka – Zgoda Byczyna 8:0 (6:0). Bramki: 1:0 Oleksy 1, 2:0 Ł. Waga 12, 3:0 Paździorko 18, 4:0 Kryjak 23, 5:0 Paździorko 27, 6:0 Skrzypiec 34, 7:0 Kryjak 60, 8:0 Ł. Waga 70.

MKS Libiąż – Niwa Nowa Wieś 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 Nycz 59, 0:2 Piskorek 69.

Brzezina Osiek – LKS Żarki 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Dubiel 56, 2:0 Dubiel 90+3.

Sokół Przytkowice – Nadwiślanin Gromiec 0:3 (wo). Sokół wycofał się z rozgrywek