V liga: Piłkarze Chełmka i Tempa mieli rozregulowane celowniki [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piotr Kłapyta, bramkarz Tempa, uprzedza Tomasza Kustrę, pomocnika Chełmka.
Piotr Kłapyta, bramkarz Tempa, uprzedza Tomasza Kustrę, pomocnika Chełmka. Fot. Jerzy Zaborski
W szlagierze 11. kolejki oświęcimskiej okręgówki walki było sporo, ale zabrakło soli futbolu, czyli goli. W pojedynku ekip ścisłej czołówki Chełmek na własnym boisku podzielił się punktami z Tempem Białka.

O pierwszej połowie można powiedzieć jedynie tyle, że się odbyła. - Oba zespołu czuły do siebie ogromny respekt i pewnie dlatego nikt nie chciał się otworzyć – tłumaczył Paweł Sidorowicz, trener Chełmka.

Ciekawiej pod bramkami obu ekip zaczęło się dziać dopiero po przerwie. Lewą stroną urwał się Cieciera. Dograł piłkę do Kustry, a p jego strzale na linii bramkowej w rolę bramkarza wcielił się Woźny (53 min).

Pięć minut później Kulig prostopadłym podaniem obsłużył Ciecierę, po strzale którego Kłapyta końcami palców wybił piłkę. Potem jeszcze z prawej strony uderzył Mika, lecz minimalnie chybił (70 min).

W 71 min po zagraniu Pacygi z rzutu rożnego, z prawej strony, zamykający akcję Szymon Marek nie trafił czysto w piłkę, a miał 5 metrów do bramki. Jednak idealną pozycję do zadania decydującego ciosu miał Goryl. Wprawdzie był naciskany przez Sidora, ale jak już go zgubił, znalazł się sam przed Żołneczką, lecz trafił w słupek (80 min). Z kolei po uderzeniu Szymoniaka z rzutu wolnego, futbolówka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką (81 min).

- Jak nie można wygrać, to trzeba się cieszyć z remisu – stwierdził Mariusz Sałaciak, kierownik Tempa, ale jego słowa dotyczą także chełmeckich piłkarzy.

Chełmek – Tempo Białka 0:0

Chełmek: Żołneczko – Cieśla, Kulig, Sidor, Kantek – Wójcik, Pik, Chojnowski (55 Lament 81 Bloch), Ciciera, Kustra – Mika.

Tempo: Kłapyta – Sz. Marek, Mentel (46 Bielarz), M. Marek (69 Sala), Woźny – Balcer, Pacyga, Raczek, Drobny (60 Murzyn) – Goryl, Szymoniak.

Sędziował:
Bartłomiej Gębala (Libiąż).

Żółte kartki: Kantek, Wójcik, Kulig – Goryl.

Widzów: 100.

W innych meczach:

Orzeł Ryczów – Górnik Libiąż 7:0, Niwa Nowa Wieś – Dąb Paszkówka 4:0, Nadwiślanin Gromiec – Victria Zalas 9:2, Garbarz Zembrzyce – Jawiszowice 1:1, Brzezina Osiek – Żarki 2:2, Kalwarianka – Zagórzanka 2:1, Halniak Maków Podhalański – Cedron Brody 4:0.