V liga: Radosny futbol w derbach powiatu oświęcimskiego. Bobrek przegrał z Unią Oświęcim [ZDJĘCIA]

Bartosz Praciak strzela trzecią bramkę dla Unii Oświęcim.
Bartosz Praciak strzela trzecią bramkę dla Unii Oświęcim. Fot. Jerzy Zaborski
Na zakończenie sezonu Unia Oświęcim, mistrz wadowickiej V ligi piłkarskiej, wygrała w Bobrku ze zdegradowanymi już gospodarzami w skromnych rozmiarach, choć do przerwy „pachniało” pogromem.

Powrót Bartosza Praciaka do ataku miał opłakane skutki dla gospodarzy. Już w pierwszej akcji, uruchomiony przez Przemysława Dudzica, wygrał pojedynek z bramkarzem.

Goście odpowiedzieli wprawdzie trafieniem Wierzbica, który wykorzystał zagranie z rzutu rożnego, ale w podobnych okolicznościach minutę później trafił Praciak.

Potem Dudzic z Praciakiem „poklepali” w polu karnym, i ten drugi, z ostrego kąta, trafił pod poprzeczkę.

Kiedy Przemysław Gałuszka trafił po raz czwarty, wykorzystując zagranie wzdłuż bramki, wydawało się, że bez pogromu się nie obejdzie.

Jednak po przerwie przyjezdni nieco się rozluźnili, co wydawało się trochę dziwne, bo wtedy na stadion dotarła spora grupa oświęcimskich fanów, więc pokaźne siły policyjne były w gotowości. Jednak kibice Unii pokazali, że potrafią kulturalnie wspierać zespół i ich wizyty nie muszą się kończyć odwoływaniem meczu, jak to dwa tygodnie temu było w Białce, kiedy gospodarze oddali punkty walkowerem.

Bobrek – Unia Oświęcim 4:6 (1:4)
Bramki:
0:1 Praciak 2, 1:1 Wierzbic 7, 1:2 Praciak 8, 1:3 Praciak 18, 1:4 Gałuszka 27, 1:5 Dudzic 50, 2:5 Janik 53, 3:5 Janik 56, 4:5 Marcin Barciak 67, 4:6 Dudzic 80.

Bobrek: Lichański (46 Korzec) – K. Chylaszek, R. Dziędziel (55 Tomasik), B. Chylaszek, Nowak – Marcin Barciak, Michał Barciak, Janik, D. Chylaszek (46 K. Nowotarski) – Wierzbic, Samuś (46 Jarosz).

Unia: Stachura – Rzeszutko, Wiertel (30 Grzywa), Kabara, Handzlik (60 Kocoń) – Malik (46 Boba), Pietraszko, Pactwa (46 D. Nowotarski), Gałuszka – Praciak, Dudzic.

Sędziował: Konrad Karaśkiewicz (Oświęcim).

Żółte kartki: B. Chylaszek, Marcin Barciak – Kocoń, Gałuszka, Praciak.

Widzów: 250.

*****************************************************************************************

Orzeł II Ryczów – Soła II Oświęcim 3:2 (0:2)
Bramki:
0:1 Rogoski 17,0:2 Wandas 27, 1:2 A. Pater 49, 2:2 Główczak 70 karny, 3:2 A. Pater 85.

Orzeł: Kutermak -Biela (46 P. Chlebicki), Żuraw, Folga, Pluta – Główczak, Włosiak, Zębala (46 Ł. Chlebicki), Kozioł (46 Drobniak), Matejko – Jędrzejczyk (46 A. Pater).

Soła II: Kobylański – Wykręt, Śliwiński, Kasolik, Bochenek – Skiernik (70 Brańka), Zarzycki, Wandas, Wójcik (70 Długajczyk) – Senkowski, Rogoski.

Żółte kartki: Żuraw – Śliwiński, Wandas.

W drugiej części goście spoczęli na laurach. - Na słowa uznania za całe spotkanie zasługuje Irek Rogoski – powiedział Henryk Snadny, II trener gości. - Udany debiut na lewej obronie zaliczył Jakub Wykręt.

Lob Adriana Patera, oddany z 18 metrów, przywrócił gospodarzom wiarę w odwrócenie losów pojedynku. Do remisu doprowadził Główczak, który – jako poszkodowany – wykonał karnego.
W końcówce Adrian Pater zrobił użytek ze swojego głównego atutu, czyli szybkości. Od połowy boiska pobiegł na samotne spotkanie z bramkarzem i szansy nie zmarnował.

Inne mecze:

Dąb Paszkówka – Nadwiślanin Gromiec 0:3, Żarki – Niwa Nowa Wieś 2:0, Tempo Białka – Brzezina Osiek 1:3, Zagórzanka Zagórze – KS Chełmek 4:2, Skawa Wadowice – Sokół Przytkowice 2:1, Soła Łęki – Jałowiec Stryszawa 3:0 (walkower, goście nie przyjechali).