Wisła wskoczyła na fotel lidera

Łukasz Madej
Siatkówka I liga kobiet. WISŁA ENION Kraków - SMS PZPS I Sosnowiec 3:1 (25:17, 19:25, 25:17, 25:19). W ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku wiślaczki uporały się z przedostatnim zespołem pierwszoligowej tabeli.

Siatkówka I liga kobiet. WISŁA ENION Kraków - SMS PZPS I Sosnowiec 3:1 (25:17, 19:25, 25:17, 25:19).
W ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku wiślaczki uporały się z przedostatnim zespołem pierwszoligowej tabeli. Dzięki kompletowi punktów "Biała Gwiazda" wskoczyła na fotel lidera. Lepszym bilansem setów drużyna Krzysztofa Mazurka wyprzedza Piasta Szczecin. Dotychczasowy lider - Gwardia Wrocław- w tej kolejce pauzował. Zespoły na parkiety wrócą 5 stycznia.

Po meczu zadowoloną minę miał opiekun Wisły. Jak stwierdził, momentami zespół grał dokładnie tak, jak tego oczekuje. - Jestem zadowolony z tego, jak dziewczyny zaczynają grać - cieszył się trener. Trudno dziwić się zadowoleniu szkoleniowca. Krakowianki wygrały siódmy mecz z rzędu.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała zaledwie do stanu 10:10. Potem dominowały już gospodynie.

Drugiego seta niespodziewanie wygrały. sosnowiczanki. Jeszcze przed spotkaniem Mazurek przypominał, że podobna sztuka udała się SMS-owi w meczu z Gwardią Wrocław

Początek trzeciej partii dla Wisły. Miejscowe prowadziły 13:7. Niestety, po kilku chwilach był remis. Od tego jednak momentu gospodynie zaczęły grać skuteczniej. Efekt? Partia wygrana 25:17.

W czwartym secie wiślaczki zapewniły sobie trzy punkty. Co prawda przyjezdne prowadziły nawet 7:2, ale w decydującym momencie zawiodła psychika siatkarek SMS. Przyjezdne zaczęły mylić się seryjnie, co było wodą na młyn dla Wisły.

WISŁA ENION Kraków - SMS PZPS I Sosnowiec 3:1 (25:17, 19:25, 25:17, 25:19

WISŁA: M. Śliwa, Surma, Mróz, Żochowska, Opalińska, Kosek, I. Śliwa (libero) oraz Przybyło, Sikora, Seta, Hatala.

SMS PZPS I: Duda, Bryda, Pelec, Tokarska, Wołosz, Chmiel, Bulbak (libero) oraz Martałek, Lisiecka, Karaś, Trojan. Tabela I ligi kobie

Piast Szczecin - PLKS Pszczyna 3:0, Sokół Chorzów - Budowlani Toruń 2:3, Chemik Police - Skra Bełchatów 3:2, KSZO Ostrowiec Św. - Politechnika Częstochowa 3:1.

Pauzowała: Impet Gwardia Wrocław.

1. Wisła Enion 11 28 31-1

2. Piasta 11 28 30-1