Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu będzie miało swoją siedzibę. Oświęcimscy ratownicy starali się o to od wielu lat [ZDJĘCIA]

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu będzie miało swoją siedzibę. Przy ul. Bema, gdzie powstaje, udało się już wykonać część prac
Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu będzie miało swoją siedzibę. Przy ul. Bema, gdzie powstaje, udało się już wykonać część prac Facebook MWOPR Oświęcim
Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu będzie miało swoją siedzibę. Przy ul. Bema, gdzie powstaje, udało się już wykonać część prac. Ratownicy nie kryją radości, bo starali się o to od wielu lat. Już niebawem będą dysponować miejscem do przechowywania sprzętu, prowadzenia ćwiczeń, szkoleń czy pełnienia dyżurów.

WOPR przy ul. Bema w Oświęcimia

Najpierw w czerwcu tego roku Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało od miasta w dzierżawę działkę przy ulicy Bema w Oświęcimiu o powierzchni 799 m kw. Potem sprawy nabrały szybko tempa.

- Umowa dzierżawy gruntu podpisana została 10 sierpnia. Niezwłocznie po oficjalnym przekazaniu działki stowarzyszeniu, rozpoczęliśmy prace przygotowawcze, koszenie, karczowanie, plantowanie ziemi. Wszystko po to, by już niebawem otworzyć po raz pierwszy drzwi do siedziby

- mówią ratownicy MWOPR.

Na działce została wylana płyta betonowa, która posłużyła jako podłoże pod jeden z dwóch nowoczesnych modułowych kontenerów, który będzie pełnił funkcje magazynu i garażu. Posesja została ogrodzona i utwardzona.

Ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego, miasta i powiatu

Ratownicy podkreślają, że organizacja tej działalności na terenie powiatu oświęcimskiego nie byłaby możliwa, gdyby nie coroczne wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Również i w tym roku otrzymali dotację w kwocie 50 tys. zł na utrzymanie gotowości ratowniczej.

Pozwoliła ona na sfinansowanie przede wszystkim zakupu wspomnianego kontenera modułowego. Pozostałe środki wykorzystano na zakup narzędzi akumulatorowych, w tym oświetlenia akumulatorowego na maszcie do prowadzenia działań w terenie, agregatu prądotwórczego, pilarki spalinowej, kamizelek asekuracyjnych oraz dwóch kompletów odzieży.

Ratownicy są także wdzięczni za wsparcie oświęcimskiemu Urzędowi Miasta z prezydentem Januszem Chwierutem, Starostwu Powiatowemu w Oświęcimiu z wicestarostą Pawłem Kobieluszem.

Cały projekt będzie realizowany w trzech etapach. Ratownicy nie ukrywają, że w związku z tym liczą na wsparcie tych, którzy sympatyzują z ratownictwem wodnym. Zainteresowanych proszą o kontakt pod numerem telefonu 723 300 100.

FLESZ - Koronawirus. Jak się przed nim uchronić

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto