Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wspaniała "trzynastka" osób z gminy Oświęcim. Laury dla wyróżniających się w działalności na rzecz oświęcimskiej społeczności. Zdjęcia

Opracowanie: Bogusław Kwiecień
13 osób odebrało w tym roku tytuły "Zasłużonych dla Gminy Oświęcim" nadawane za działalność na rzecz lokalnej społeczności
13 osób odebrało w tym roku tytuły "Zasłużonych dla Gminy Oświęcim" nadawane za działalność na rzecz lokalnej społeczności Gmina Oświęcim / OKSiR
13 osób odebrało w tym roku tytuły "Zasłużonych dla Gminy Oświęcim" nadawane za działalność na rzecz lokalnej społeczności w różnego rodzaju działalności. Laury zostały wręczone podczas Spotkania Noworocznego w Grojcu.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Gala podczas Spotkania Noworocznego w Grojcu

Tytuł "Zasłużony dla Gminy Oświęcim" nadawany jest za wybitne zasługi dla rozwoju gminy Oświęcim, jej popularyzowaniu. Wśród laureatów są osoby, organizacje, stowarzyszenia i instytucje w różnych obszarach działalności zarówno zawodowej, jak i społecznej.

- W tym roku kapituła nagrody zdecydowała się uhonorować 13 osób - informuje Urząd Gminy Oświęcim.

Honorowe statuetki otrzymały z rąk wójta Mirosława Smolarka i przewodniczącej Rady Gminy Bernardyny Bryzek podczas Spotkania Noworocznego Domu Ludowym w Grojcu.

Wyróżniające się osoby w działalności na rzecz gminy Oświęcim

Wśród wyróżnionych znaleźli ludzie związani ze sportem, kulturą, działalnością społeczną, samorządową czy w szeregach OSP.

  • Maria Czerwik - mieszkanka Babic, wieloletnia przewodnicząca KGW, propagatorka rękodzieła ludowego, aktywna współorganizatorka sołeckich uroczystości. Członkini Zespołu Śpiewaczego „Babiczanki”
  • Mieczysław Grubka - wieloletni prezes i wiceprezes Ludowego Klubu Sportowego Sygnał Włosienica, obecnie członek Zarządu LKS-u dalej angażujący się i poświęcający swój wolny czas na działalność klubu. Działa w Radzie Powiatowej Zrzeszenia LZS w Oświęcimiu.
  • Maria Grzybek - od 1967 r. nauczyciel fizyki i matematyki w Szkole Podstawowej w Brzezince, w latach 1992-2002 pełniła funkcję jej dyrektora. Przez 35 lat pracy pedagogicznej wychowała wiele pokoleń dzieci i młodzieży Brzezinki. Od 2003 roku należy do miejscowego KGW, gdzie prowadzi Kronikę Pamięci.
  • Jadwiga Ludwin - mieszkanka Dworów Drugich. Działaczka społeczna od zawsze. Pochodzi z rodziny z tradycjami samorządowymi oraz aktywnej społecznie. Od 1985 roku członkini KGW, od 2014 jego przewodnicząca. Operatywna i przedsiębiorcza, dobra organizatorka, skupia od zawsze wokół siebie ludzi. W 2012 wraz ze współpracownicami założyła zespół śpiewaczy Dworzanki.
  • Stanisław Pędziwiatr - od najmłodszych lat po dzień dzisiejszy czynnie uczestniczy w życiu społecznym Stawów Monowskich. Jako nastolatek w latach 70. był jednym z założycieli zespołu muzycznego działającego przy świetlicy wiejskiej. W szeregach jednostki OSP Stawy Monowskie od 1984 r. W latach 1991-2016 pełnił funkcję sekretarza Zarządu OSP. Jest również aktywny przy przedsięwzięciach prowadzonych w sołectwie i gminie. Współpracuje i wspiera swoją pomocą organizacje działające na terenie sołectwa.
  • Agata Pietrańczyk - członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Porębie Wielkiej oraz chóru Porębianie. Od wielu lat kultywuje tradycje ludowe oraz przekazuje jej kolejnym pokoleniom. Była członkinią Społecznego Komitetu Budowy Wodociągu, uczestniczyła w pracach przy budowie domu ludowego oraz wspierała budowę Pomnika Mieszkańców Poręby Wielkiej poległych w czasie I i II Wojny Światowej.
  • Józef Płonka - działacz społeczny wspierający między innymi Stowarzyszenie Górników, Emerytów i Rencistów Górniczych oraz Innych Branż Zawodowych w Grojcu, Koło Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Stawach Grojeckich.
  • Wanda Saternus - członkini KGW Broszkowice i Koła Śpiewaczego Broszkowianki. Jako 10-latka podczas okupacji pomagała więźniom pracującym przy budowie wału wzdłuż Soły, którym jej mama gotowała posiłki. Jako osoba dorosła angażowała się w prace społeczne przy budowie szkoły w Broszkowicach.
  • Michał Smętek - wieloletni prezes LKS Korona Harmęże, który dał się poznać jako sprawny organizator. Działa na rzecz wsi i klubu, czego przykładem był remont siedziby Korony. Organizuje wydarzenia o charakterze sportowym, jak zawody czy półkolonie.
  • Ryszard Smurzyński - w OSP w Porębie od 1992 roku. Przez dwie kadencje, od 2005 do 2015 roku pełnił funkcję prezesa, czynny strażak. W latach 1984 do 1988 roku radny Gminy Oświęcim. Obecnie aktywnie udziela się w społeczności LKS Poręba Wielka
  • Kazimierz Sudnik - przez kilka kadencji był członkiem Rady Sołeckiej Broszkowic i wspierał sołtysa swoją pracą na rzecz sołectwa i gminy. W 1990 roku zainicjował działanie LKS Puls Broszkowice, a także przyczynił się do budowy boiska wraz z zapleczem.
  • Józefa Zając - wieloletnia członkini i działaczka Koła Gospodyń w Rajsku, pełniąca funkcje w zarządzie, członkini zespołu śpiewaczego Rajskowianki oraz Klubu Emerytów i Rencistów. Przekazuje swoją wiedzę o kulturze i zwyczajach oraz zdolności artystyczne.
  • Marian Zając - wieloletni działacz LKS Rajsko, współzałożyciel Klubu Emerytów i Rencistów w Rajsku. Aktywny działacz na rzecz społeczności Rajska oraz organizator życia społecznego wokół klubu sportowego.

Źródło Gmina Oświęcim

FLESZ - Polacy się starzeją a miasta wyludniają. Jest raport GUS

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto