Wygrał Budzów, trzecia Zatorzanka w finale wojewódzkim cyklu „Wakacje z Piłką Nożną”

"Brązowa" drużyna Zatorzanki po zakończeniu turnieju w Swoszowicach z Markiem Sową, marszałkiem Małopolski i ministrem pracy i polityki społecznej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Fot. nadesłane
Młodzi piłkarze Zatorzanka Zator zajęli 3. miejsce w finale wojewódzkim rozegranym w Swoszowicach premierowej edycji projektu województwa małopolskiego „Wakacje z Piłką Nożną” (rocznik 2000 i młodsi), którego realizatorem było małopolskie zrzeszenie LZS.

W finale rywalizowało 10 zespołów, które podzielono na dwie grupy: Akademia Piłkarska Gołcza, LKS Lotnik Kryspinów, LZS Olesno, Tuchovia Tuchów, Szalowa 2000, LKS Krokus Przyszowa, Zatorzanka Zator, Przemsza Klucze i Krakus Swoszowice.

Mistrzostwo wywalczył Strzelec Budzów, ale najlepszym strzelcem turnieju, z 5 golami, został zawodnik Zatorzanki Kacper Celej. Najlepszym zawodnikiem uznano Krzysztofa Praszywkę ze Strzelca Budzów, a wśród bramkarzy doceniono Bartłomieja Matyska z Przemszy Klucze.
W swojej grupie Zatorzanka pokonała po 1:0 Krakusa Swoszowice i Szalową 2000, podzieliła się punktami z Krokusem Przyszowa 1:1 i przegrała z Lotnikiem Kryspinów 0:1.

5. Lotnik Kryspinów 4 3 3-12

W półfinałach Zatorzanka przegrała z Budzowem 0:2, a Olesno z Szalową 1:3. W meczu o 3. miejsce Zatorzanka pokonała LZS Olesno 2:1, a w finale Strzelec Budzów pokonał Szalową 1:0.

W całym projekcie ,,Wakacje z piłką nożną” wzięło udział około 5 tys. uczestników, którzy rozegrali blisko tysiąc spotkań w ramach 108 turniejów na 100 boiskach. Aby zakwalifikować się do finału trzeba było przejść przez turniej gminny, powiatowy i regionalny. W każdym z tych zawodów Zatorzanka zajmowała 2. miejsca i dzięki temu awansowała do ścisłego finału.

- Warto wspomnieć, że ,,Wakacje z piłką nożną” to nie tylko zagospodarowanie wolnego czasu dla dzieci, które spędziły wakacje w miejscu zamieszkania. Dla części uczestników może to być początek wielkiej kariery sportowej. Przekonuje o tym lista 11 piłkarzy wywodzących się z Ludowych Zespołów Sportowych, którzy aktualnie występują w polskiej ekstraklasie: Między innymi wywodzący się z Zatorzanki Zator Michał Szewczyk, reprezentujący obecnie barwy Wisły Kraków – podkreśla z dumą Dominik Celej, prezes zatorskiego klubu.