Wysyp złotych medali łyżwiarzy Unii Oświęcim w mistrzostwach Polski młodzieżowców i novices

Ada Wawrzyk, mistrzyni Polski solistek wśród młodzieżowców z trenerką Iwoną Mydlarz-Chruścińską.
Zawodnicy Unii Oświęcim wrócili z trzema medalami mistrzostw Polski novice i młodzieżowców, rozegranych w Łodzi.

Mistrzynią młodzieżowców w solistkach została Ada Wawrzyk. - Cieszymy się ze złotych medali na koniec sezonu, bo we wcześniejszych imprezy nam ich brakowało – podkreśla trenerka Iwona Mydlarz-Chruścińska. - Wawrzyk sięgnęła po złoty medal z rekordową liczbą 110,51 pkt, zostawiając w tyle reprezentantki Axla Toruń. Nasza zawodniczka jako jedyna wykonała w programie krótkim kombinację potrójnego z podwójnym toe-loopem, a w dowolnym jako jedyna powtórzyła kombinację i dorzuciła potrójnego toe-loopa skacząc solo. Potwierdziła w Łodzi klasę mistrzowską. Tym, którzy zwracają uwagę, że Ada słabo jeździ, odpowiem krótko. Życzę wszystkim, którzy tak dobrze skaczą, takiej właśnie jazdy.

O pechu mogła mówić Aleksandra Kosowska, która - choć uzyskała najlepszy wynik w karierze (100,49 pkt.) - znalazła się tuż poza podium. Do brązowego medalu zabrakło jej 0,09 pkt.
Miejsca pozostałych oświęcimianek: Elżbieta Gabryszak – 6., Anna Siedlecka – 8., Aleksandra Malinkiewicz – 10., Izabela Marzec -12.
W solistach wśród młodzieżowców startował tylko Sebastian Szymłowski, zajmując 6. miejsce.

Wśród solistów novice mistrzem Polski został Krzysztof Harmata, skaczący podwójne axle. Pokonał Miłosza Witkowskiego z ŁTŁF Łódź i Ludwika Piksę ze Stoczniowca Gdańsk.

Walkę w solistkach, w tej samej kategorii wiekowej, zdominowały zawodniczki stołecznych klubów. Najwyżej z oświęcimianek, bo na 8. miejscu, uplasowała się Anna Zając. Pozostałe były znacznie niżej: Julia Kasperczyk – 19., Magdalena Zawadzka – 25., Nina Bytomska – 28., Aleksandra Mazgaj – 30.

Złoty medal w młodzieżowcach zdobyła też para sportowa Unii Magdalena Klatka i Radosław Chruściński, czysto przejeżdżając swój program.