Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zakończyli „Tydzień czytania dzieciom w gminie Oświęcim”. Gminna Biblioteka przeprowadziła ją we wszystkich przedszkolach w gminie

Małgorzata Gleń
Małgorzata Gleń
Lech Chodacki, Gmina Oświęcim
Finał „Tygodnia czytania dzieciom w gminie Oświęcim” zgromadził dzieci ze szkoły (klasy I i II oraz grupa świetlicowa) z wychowawczyniami, starsze grupy przedszkolaków ze swoimi nauczycielami, uczniów szkoły w Rajsku, podopieczne z zakładu leczniczego w Grojcu, ich opiekunki oraz zaproszonych gości: wójta Gminy Oświęcim Mirosława Smolarka, jego zastępczynię - Halinę Musiał, sołtysa Grojca - Krzysztofa Wolaka, dyrektorki: OKSiR -Jadwigą Szczerbowską i GOPS - Annę Chojnacką.

Hasłem przewodnim XVII Tygodnia Głośnego Czytania było motto: „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”, dlatego w tym roku lektorami byli sportowcy lub ludzie ściśle związani ze sportem.

Gdy wybrzmiał hymn kampanii ogólnopolskiej, śpiewany przez zespół dziewczęcy ze Szkoły Podstawowej w Rajsku do interpretacji przygód Korniszona z książki Grażyny Bąkiewicz przystąpili: Mirosław Smolarek, były członek LKS „Solavia”, obecnie uprawiający sport hobbystycznie dla podtrzymania kondycji fizycznej; młodziutki Szymon Zapała - koszykarz "Trefl Sopot Kosz", pochodzący z Zaborza, powołany do kadry Polski Juniorów; Anna Niemas z Klubu Oyama Karate z Brzeszcz, posiadaczka czarnego pasa, które przybyła z trójką młodych adeptów sztuki japońskiej; Przemysław Dziedzic - oświęcimski pływak, na co dzień Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rajsku oraz Patryk Cienkosz - trener i instruktor piłki nożnej Klubu Sportowego „Soła” w Oświęcimiu.

Zebrani w parku mieli okazję też podziwiać występy uczniów rajskiej i grojeckiej szkoły i przedszkolaków z PS Grojec. Występy nawiązywały do czytania książek i uprawiania sportu.

Czytanie odbywało się przez cały tydzień. Uczniowie szkoły w Zaborzu: Ania Walancik, Zuzia Bratek i Mateusz Mika codziennie rano, ok. godz. 9 zjawiała się w kolejnych samorządowych placówkach przedszkolnych, także niepublicznym „Smyku”w Babicach i prywatnym ekologicznym „Gniazdku” w Rajsku by poczytać młodszym kolegom.

WIDEO: Podwodny ślub? To możliwe!

Źródło: STORYFUL/x-news

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto