Zborowski nie dał rady

BAT
STOCZNIOWIEC Gdańsk - Wojas PODHALE Nowy Targ 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) 0:1 - Zapała (Moskal, Baranyk) 19 min, 1:1 - M. Piotrowski (Justka, Raszczyński) 20 min, 2:1 - Justka (Smeja) 27 min, 3:1 - Fraszko (Juraśek) 39 min, ...

STOCZNIOWIEC Gdańsk - Wojas PODHALE Nowy Targ 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

0:1 - Zapała (Moskal, Baranyk) 19 min, 1:1 - M. Piotrowski (Justka, Raszczyński) 20 min, 2:1 - Justka (Smeja) 27 min, 3:1 - Fraszko (Juraśek) 39 min, 3:2 - Ćwikła (Łabuz) 54 min. Sędziowali: Więckowski z Warszawy, Dzięciołowski z Bydgoszczy, Pachucki z Gdańska. Kary: 10 i 40 min (w tym po 10 min dla Różańskiego i Podlipniego za niesportowe zachowanie). Widzów 1500.

STOCZNIOWIEC: Wawrzkiewicz - Smeja, Sokół, Raszczyński, M. Piotrowski, Justka - Fraszko, Wróbel, Twardy, Zachariasz, Juraśek - Cychowski, Bukowski, Myszka, Błażowski, Kostecki.

PODHALE: Zborowski - Gil, Piekarz, Różański, Koszarek, Radwański - Łabuz, B. Piotrowski, Hajnos, Słowakiewicz, Podlipni - Urban, Wilczek, Baranyk, Moskal, Zapała - Smreczyński, Kolasa, Ćwikła, Biela, Batkiewicz.

Gdańszczanie postawili na bardzo agresywną grę. M.in. już dwójką napastników atakowali nowotarżan w ich tercji obronnej, co raz po raz wybijało ,Szarotki" z uderzenia. Sami zaś inicjowali wiele płynnych, urozmaiconych akcji ofensywnych i bramkarz Zborowski mógł się wykazywać swoim kunsztem. Do tego stopnia, że uznano go jednym z najlepszych hokeistów w tym interesującym spotkaniu. Trudno natomiast to samo powiedzieć o gdańskim napastniku, Raszczyńskim, który m.in. przegrał trzy pojedynki z nowotarskim golkiperem. Po raz ostatni zaś wracając do Zborowskiego, to nie ponosi on winy za puszczone trzy gole. Przy trafieniu M. Piotrowskiego był to strzał z tzw. najazdu, natomiast gole numer 2 i 3 padły po dobitkach, które uskutecznili Justka (uderzenie Smeji) i Faszko (strzał Juraśka). Z kolei gole dla Podhala padły po kontrze (Zapała) i dobrze rozegranym ,zamku" (Ćwikła, na ławce kar był Smeja). W końcowych minutach ostatniej tercji Podhale wyraźnie przyspieszyło, ale też zaostrzyło grę. Nic tym nie zyskało, poza licznymi odwiedzinami ławki kar. Tym sposobem gdańszczanie umocnili się na pozycji wicelidera tabeli.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?