4. liga. Los Unii Oświęcim w meczu z Sokołem Kocmyrzów był na końcu buta Lewandowskiego

Igor Lewandowski (z lewej) mógł zapewnić Unii Oświęcim punkt.
Igor Lewandowski (z lewej) mógł zapewnić Unii Oświęcim punkt. Fot. Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim przegrała na własnym boisku z Sokołem Kocmyrzów, przerywając serię dwóch zwycięstw.

O losach meczu zdecydowało ostre dośrodkowanie z rzutu rożnego na 6 metr, skąd Paweł Zawrzykraj nogą posłał piłkę do siatki.

- Cieszę się, że mimo wielu przeciwności losu udało nam się zrealizować pomysł na mecz w Oświęcimiu. Przede wszystkim nie powieliliśmy błędu z Andrychowa, gdzie po udanej pierwszej połowie oddaliśmy pole gry – przypomniał Wojciech Pituła, trener Sokoła. - Unia to najlepsza drużyna, z jaką dotąd graliśmy, dlatego podwójnie cieszy nas pełna pula.

Oświęcimianie mogli się pokusić o remis. W ostatniej minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony od Dankowskiego, na 8 metrze znalazł się Igor Lewandowski, który uderzył jednak zbyt lekko, by zmusić do kapitulacji Piotra Przybysia.

Unia Oświęcim – Sokół Kocmyrzów 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Zawrzykraj 34.

Unia: Kucz – Ryszka, Dankowski, K. Szewczyk, Rzeszutko – Snadny (65 Lewandowski), Powała (72 Ryś), Damian Wilczak (65 Lichota), Dariusz Wilczak (44 Mrowiec), Pacyga – Czapla.

Sokół: Przybyś – Pasionek, Cholewa, Urbaniec, Orłowski – Stec (10 Hałat), Pietrzyk, Motłoch, Świeca (77 Bandura) – Targosz, Zawrzykraj (90 Wilk).

Sędziował: Marcin Mróz (Olkusz). Żółte kartki: Powała, Ryszka, Damian Wilczak, K. Szewczyk – Pietrzyk, Targosz, Pasionek Widzów: 100.

Inne mecze:

MKS Trzebinia – Chełmek 1:0, Słomniczanka – Puszcza II Niepołomice 1:3, Clepardia Kraków – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 1:1, LKS Rajsko – LKS Jawiszowice 3:1, Orzeł Ryczów – Wiślanie Jaśkowice 2:1, Beskid Andrychów – Garbarnia II Kraków 3:2, Pcimianka – Śledziejowice 2:2, Orzeł Piaski Wielkie – MKS Nowa Proszowianka 1:0. Pauza: Dalin Myślenice.