Bieg niepodległości w Oświęcimiu. Na starcie stanęło ponad 300 biegaczy [FOTO]

Bogusław Kwiecień
Bieg niepodległości w Oświęcimiu. Na starcie stanęło 300 biegaczy, którzy mieli do pokonania 11 km.

Ponad 300 biegaczy z Małopolski i Śląska stanęło na starcie biegu "Jedenastka na 11 listopada". To tradycyjny już bieg niepodległości w Oświęcimiu. Jego uczestnicy mieli do pokonania dystans 11 km.Start i metę wyznaczono na Rynku Głównym, a trasa wiodła ulicami Starego Miasta i bulwarami nad Sołą. Do Oświęcimia przyjechali amatorzy biegacze z różnych stron Małopolski i Śląska. Zwyciężył Adrian Bartuś z Oświęcimskiego Klubu Biegacza "Zadyszka". Drugi był Przemysła Mendyk z Bobrka, a trzeci Zenon Zabrowski z Górek Wielkich. Organizatorem tradycyjnego biegu był Oświęcimski Klub Biegacza "Zadyszka".

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!