Hokej. Re-Plast Unia Oświęcim pokonała Energę Toruń. Zwycięstwo było obowiązkowe

Re-Plast Unia Oświęcim pokonała we własnej hali Energę Toruń. Dla oświęcimian było to spotkanie z gatunku obowiązkowych do grywania. Tym meczem zakończyła się czwarta runda fazy zasadniczej. Podopieczni Nika Zupancicia walczą o utrzymanie pozycji wicelidera hokejowej ekstraklasy.

Torunianie już w 2 minucie mogli skarcić miejscowych. Ich dwójkowa kontra omal nie zakończyła się trafieniem Daniela Larionovsa.

W odpowiedzi dobrą okazję miał Dariusz Wanat.

Najlepszą pozycję bramkową przed pierwszą przerwą miał Patryk Kogut. Przegrał jednak pojedynek z Linusem Lundinem (8 min).

Z kolei tuż przed pierwszą przerwą soczystym strzałem popisał się Kristaps Jakobsons, lecz Mateusz Studziński był na posterunku.

Wydawało się, że szczęście opuściło oświęcimian, bo Joonas Uimonen trafił w poprzeczkę (30 min). Jednak wreszcie miejscowym udało się rozmontować toruńską defensywę, że strzał Sebastiana Kowalówki z bliskiej odległości był już tylko formalnością. Stało się to w momencie odsiadywania kary przez Rusłana Baszyrowa.

Po wyrównaniu sił miejscowi poszli za ciosem. Ville Heikkinen wygrał pojedynek z Mateuszem Studziński, posyłając mu krążek do siatki pomiędzy parkanami.

Goście nad ponad trzy minuty przed minuty przed końcem wycofali bramkarza, co okupili utratą gola, zamykającego mecz.

Re-Plast Unia Oświęcim – ENERGA TORUŃ 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Bramki: 1:0 S. Kowalówka (Trkulja, Denyskin) 35, 2:0 Heikkinen (Ahopelto, Diukov) 37, 3:0 Dziubiński (Jakobsons) 57.

RE-PLAST UNIA: Lundin – Diukov, Jakobsons; Wanat Dziubiński, Kowalówka – K. Valtola, Uimonen; Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuszka, Ackered; Denyskin, Trkulja, Kaleinikovas – Noworyta, Prokopiak; Sołtys, Krzemień, Prusak, Wanat.

ENERGA: Pohjanoksa – Johansson, Zieliński; Fjodorovs, Huhtela, Larionovs – Kurnicki, Gimiński; Kwiatkouski, Syty, Baszyrow – Schafer, Jaworski; M. Kalinowski, K. Kalinowski, Kogut – Behm, Wenker; Prokurat, Maćkowski, Jaakola.

Sędziowali: Mateusz KRZYWDA (TYCHY), Patryk PYRSKAŁA (Katowice). Kary: 4 – 8 minut. Widzów: 800.