od 16 lat
Re-Plast Unia Oświęcim na otwarcie trzeciej rundy fazy zasadniczej pokonała we własnej hali Zagłębie Sosnowiec. Przy okazji meczu podziękowano Damianowi Piotrowiczowi za grę, bo zdecydował się zakończyć przygodę z hokejem. Ten wychowanek oświęcimskiego klubu ostatnio bronił barw drużyny znad Brynicy.

W starciu ekip z przeciwnych biegunów tabeli jedyną niewiadomą wydają się być rozmiary faworyta, w tym wypadku oświęcimian. Jednak gospodarze byli nieskuteczni nawet w idealnych wręcz sytuacjach, a do tej należy zaliczyć akcję Trkulji i niecelny strzał Romana Djukova, choć miał przed sobą odsłoniętą niemal całą bramkę. Z kolei Kristaps Jakobsons z bliska nie podniósł krążka (7 min).

Oświęcimianie zawiedli w przewagach, a mieli takie dwa okresy. Zostali skarceni, kiedy w zamieszeniu krążek z bliska do siatki wepchnął Niklas Salo.

Ekstraklasa hokejowa: Re-Plast Unia Oświęcim - Zagłębie Sosnowiec 4:2

Oświęcimianie wyrównali na 57 sekund przed pierwszą przerwą, grając w osłabieniu. Kontrę strzałem w bliższy róg sfinalizował Erik Ahopelto.

W przerwie pożegnano Damiana Piotrowicza, wychowanka oświęcimskiego klubu, który przygodę z hokejem kończył w Sosnowcu. Publiczność zgotowała zawodnikowi owację na stojąco.

- Kiedyś trzeba było powiedzieć dość. Szkoda, że nie udało mi się zdobyć mistrzostwa Polski - podsumował popularny "Karamba".

Po przerwie oświęcimianie wyszli na prowadzenie, wykorzystując grę w liczebnej przewadze. Ten element był w drugiej części atutem miejscowych. Kolejnego gola zdobyli także w identycznych okolicznościach, a Andriej Denyskin popisał się strzałem bez przyjęcia.

W trzeciej odsłonie, kiedy Daniel Olsson Trkulja, po minięciu bramkarza, trafił już do pustej bramki, losy tego spotkania zostały definitywnie przesądzone na korzyść oświęcimian.

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Bramki: 0:1 Salo – Nahunko – Tyczyński 14, 1:1 Ahopelto – Karjalainen 20, 2:1 Heikkinen - Ahopelto 28, 3:1 Denyskin – Ackered – Trkulja 39, 4:1 Trkulija – Kaleinikovas – Djukov 45, 4:2 Szturc - O. Valtola - Krężołek 55,

RE-PLAST UNIA: Lundin – Ackered, Diukov; Kaleinikovas, Trkulja, Denyskin – K. Valtola, Uimonen; Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuszka, Jakobsons; Sadłocha, Dziubiński, S. Kowalówka; Noworyta, Prokopiak; Prusak, Krzemień, Wanat.

ZAGŁĘBIE: Speszny – Saur, Stadel; Krężołek, O. Valtola, Szturc – Andriejkiw, Charvat; Nahunko, Tyczyński, Salo – Kotlorz, Naróg; Bernacki, Bucenko, Lindgren – Krawczyk, Włodara; Menc, Kozłowski, Karasiński.

Sędziowali: Wojciech Wrycza (Gdańsk), Patryk Pyrskała (Katowice). Kary: 4 – 12 minut. Widzów: 1200.