Na zakończenie turnieju Małopolska Winter Cup w Oświęcimiu, a ramach którego rozgrywany jest międzynarodowy turniej Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokejowej (EUHL), miejscowe „Szable” pokonały Nitrę. Zakończyły turniej na 2. miejscu. Najlepsi okazali się Gladiatorzy Trencin.

Po pierwszej tercji ostatniego meczu, w którym "Szable" potykały się z zespołem wcześniej kompletującym porażki, przyszło im gonić wynik.

Jednak początek drugiej odsłony był w wykonaniu miejscowych imponujący. Po 55 sekundach wyrównali stan rywalizacji, a - mając o dwóch zawodników więcej na lodzie - wyszli na prowadzenie. Sędzia zaliczył trafienie po analizie wideo, żeby nabrać pewności, iż wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Przed drugą przerwą miejscowi "dorzucili" jeszcze dwa gole i przed ostatnim rozdaniem znaleźli się w komfortowej sytuacji.

W ostatniej odsłonie oświęcimianie kontrolowali mecz.

Indywidualne wyróżnienia turnieju:

• Najlepszym bramkarzem turnieju został Gabriel Kaczkowski (Sabers Oświęcim).
  • Najlepszy obrońca: Simon Collak (Bańska Bystrzyca)
  • Najlepszy napastnik: Wiktor Warga (Nitra)
  • MVP: Erik SMOLKA (Gladiators Trencin)

Kolejność turnieju: 1. Gladistors Trencin, 2. Sabers Oświęcim, 3. UMB Bańska Bystrzyca, 4. Philishopers Nitra

UHT SABERS Oświęcim – PHILOSPHERS NITRA 4:2 (0:1,4:0, 0:1)

Bramki: 0:1 Gemmel - Novodomsky 9, 1:1 Hanuta – Zając – Nikolajewicz 21, 2:1 I. Baida 26, 3:1 Hanuta - I. Baida - Romanienko 32, 4:0 Tyczenko 36, 4:2 Hodal - Svytovsky 56.

SABERS: Kaczkowski - Zając, Szoferowski; Hanuta, D. Baida, I. Baida - Wikar, Romanienko; Hrebenbiuk, Nikolajewicz, Tyczenko – Udotov, Makaj; Nowak, J. Malasiński, Serienko oraz K. Malasiński

NITRA: Kremak – Homola, Belak; Hodal, Patrovicz, Horinga – Liko, Melicher; Chomiczak, Detko, Hazucha – Svitovsky, Petras; Gemmel, Novodomsky, Matusz – Miklovicz, Stefanka; Slavik, Varga, Młynek.

Sędziował: PAWEŁ POMORZEWSKI (Oświęcim). Kary: 2 – 12 minut. Widzów: 100.