IV liga piłkarska. LKS Jawiszowice nie zwalnia tempa. Tym razem pokonały Dalin Myślenice. Dublet Eryka Ceglarza. ZDJĘCIA

od 16 lat
LKS Jawiszowice obronił pozycję lidera IV ligi piłkarskiej w Małopolsce, pokonując na własnym boisku Dalin Myślenice (3:1). Podopieczni Jarosława Płonki są jedyną drużyną z kompletem punktów.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. Po akcji Kamil Karcz strzałem z bliska pokonał Arkadiusza Krzyżanowskiego.

Jednak przyjezdni równie szybko wyrównali, po rzucie karnym, podyktowanym za zagranie ręką.

W końcówce pierwszej połowy miejscowi domagali się „jedenastki” po tym, jak w polu karnym upadł Kamil Karcz.

Napór Jawiszowic przyniósł bramkowe efekty

Po zmianie stron miejscowi zaatakowali. Wydawało się, że szczęście im nie sprzyja, bowiem sędzia nie zaliczył trafienia Kamilowi Karczowi, doszukując się spalonego, a potem Eryk Ceglarz, z najbliższej odległości, nie znalazł sposobu na bramkarza myśleniczan (65 min).

Eryk Ceglarz strzelił dwa gole, a pierwszego wypracował Kamilowi Karczowi.
Eryk Ceglarz strzelił dwa gole, a pierwszego wypracował Kamilowi Karczowi. Jerzy Zaborski

Wreszcie, po faulu na Przemysławie Pitrym, miejscowi dostali karnego, którego na gola zamienił Eryk Ceglarz.

Goście szukali remisu. Strzał Maksa Ponomarenko obronił Artiom Hamelka (80 min), a później, plasowanym strzałem tuż zza pola karnego, popisał się Jakub Górecki. Bramkarz miejscowych znów był na posterunku (86 min).

W odpowiedzi, po zagraniu piłki z lewej przez Dawida Hałata, ma dalszym słupku znalazł się Eryk Ceglarz. Strzałem z bliska ustalił wynik spotkania.

- Na razie mam cztery gole w pięciu meczach, więc nie jest źle. Oby tylko zdrowie dopisało – powiedział z uśmiechem Eryk Ceglarz.

- Już po raz czwarty pierwsi straciliśmy gola, co zmusza nas do gonienia wyniku, a to nie jest dla drużyny komfortowe – zwrócił uwagę Przemysław Senderski, trener myśleniczan. - Byliśmy za bardzo statyczni w posiadaniu piłki. Nie chcieliśmy grać, tylko szukaliśmy dziwnych rozwiązań.

LKS JAWISZOWICE – DALIN MYŚLENICE 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Karcz 1, 1:1 Górecki 7 karny, 2:1 Ceglarz 68 karny, 3:1 Ceglarz 88.

JAWISZOWICE: Hamelka – Sitko, Radomski, Pitry, Iwański (82 Kralczyński) – Dziedzic (90 Gibas), Frączek (70 D. Płonka), Czaicki, Hałat – Ceglarz, Karcz (90+3 Karnia).

DALIN: Krzyżanowski – Chochliński, Rachfał, Kowalski, Przetocki – Górecki (90+3 Czarnecki), Kałat (62 Ponomarenko), Szifer (72 Ciuruś), Jędrzejowski – Supel (55 Kęska), Sobala (72 Cienkosz).

Sędziował: RAFAŁ ARENDARCZYK (Nowy Targ). Żółte kartki: Hałat, Karcz, Pitry, Dziedzic – Supel, Jędrzejowski, Rachwał. Widzów: 150.

Inne mecze 5. kolejki:

Lubań Maniowy – MKS Trzebinia 1:2, Beskid Andrychów – Unia Oświęcim 4:0, Wolania – Limanovia 1:1, Barciczanka – Niwa Nowa Wieś 2:1, Watra Białka Tatrzańska – Bochnia 0:2, Wisła II Kraków – Kalwarianka 2:0, Glinik Gorlice – Wierchy Rabka Zdrój 1:2, Orzeł Ryczów – Poprad Muszyna – przerwany w 17 minucie, przy stanie 0:0. Burza, która przeszła nad stadionem, zamieniła boisko w bajoro. Mecz zostanie dokończony w innym terminie.

IV liga piłkarska w Małopolsce: LKS Jawiszowice - Dalin Myślenice 3:1