Jan Król był pierwszy i Ewa Wrona. To triumfatorzy m mistrzostw Małopolski na długim basenie w Oświęcimiu. WIDEO

od 16 lat
Jan Król (AZS AGH Kraków) i Ewa Wrona (Jasień Sucha Beskidzka) wygrali mistrzostwa Małopolski w pływaniu na długim basenie, rozegrane w Oświęcimiu. Wystartowało ponad dwustu zawodników. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Dla wielu oświęcimska impreza była ostatnim przetarciem przed rocznikowymi młodzieżowymi mistrzostwami Polski.

Pierwszoplanową postacią imprezy był oświęcimian Michał Piela, przygotowujący się do mistrzostw Europy młodzieżowców w Dublinie, które odbędą się od 10 do 13 sierpnia 2023.

- Jestem na etapie ciężkiej pracy. Dużo trenuję i mam maraton startów. Przed zawodami w Oświęcimiu miałem normalny trening, w którym pokonałem w wodzie sześć kilometrów – wyjawił Michał Piela, pływak Unii Oświęcim.

Tuż poza podium znalazł się Oliwier Misztal z Korony Kraków.

Na starcie stanęło ponad 200 zawodników
Na starcie stanęło ponad 200 zawodników Jerzy Zaborski

- W Oświęcimiu zrobiłem trzy życiówki – wyjawia Oliwier Misztal. - Najbardziej cieszy mnie wynik na 200 metrów stylem klasycznym, w którym zająłem 1 miejsce z czasem 2.21,71. Popłynąłem szybciej niż w mistrzostwach Polski seniorów, z których nie byłem do końca zadowolony. Byłem też drugi na 100 m „żabką” i trzeci na 50m tym samym stylem w kategorii open. Zatem z nadzieją oczekują letnich mistrzostw Polski juniorów 17- i 18-letnich.

W kategorii open wygrał Jan Król (AZS AGH Kraków). Wyprzedził klubowego kolegę Łukasza Solaka i Michała Pielę oraz Oliwiera Misztala.

W grupie 15- i 16-letnich chłopców całe podium obsadzili zawodnicy Unii Oświęcim. Wygrał Artem Razinkow przed Wiktorem Wiśniewskim i Mykytą Bondarem.

W gronie 14-letnich chłopców zwyciężył Jan Rozumek (Solne Miasto Wieliczka) przed Karolem Duchnikiem (Galicja Kraków) i Michałem Michałkiem z Korony Kraków.

Wśród kobiet wygrała Ewa Wrona (Jasień Sucha Beskidzka). Pozostała dwa miejsca na podium obsadziły: Amelia Marek (Delfin Tarnów) i Julia Smurzyńska (Galicja Kraków).

W kategorii 15- i 16-letnich dziewcząt najlepsza była Magdalena Stanek (AZS AGH Kraków). Wyprzedziła Marię Łakomą z Sokoła Mościcie Tarnów i oświęcimianiekę Barbarę Sowę.

W grupie 14-letnich dziewczynek wygrała Ada Skrzypek (Galicja Kraków), która wyprzedziła Igę Polak z Płetwala Zakopane i Blankę Łukasik z Solenego Miasta Wieliczka.

W klasyfikacji klubowej wygrał SMS Galicja Kraków, a za nim uplasowały się Unia Oświęcim i AZS AGH Kraków.