MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kierowcy w Oświęcimiu muszą przygotować się na utrudnienia w centrum miasta. Wkrótce ruszy remont ul. Zaborskiej. Zdjęcia

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Wkrótce rozpocznie się remont drogi w ciągu ul. Zaborskiej w Oświęcimiu między rondem im. Spadochroniarzy i rondem im. Strażaków OSP
Wkrótce rozpocznie się remont drogi w ciągu ul. Zaborskiej w Oświęcimiu między rondem im. Spadochroniarzy i rondem im. Strażaków OSP Starostwo Powiatowe / Rafał Lorek
Kierowcy w Oświęcimiu muszą przygotować się na utrudnienia w centrum miasta. Wkrótce rozpocznie się remont ul. Zaborskiej, jednego z głównych traktów łączącego Stare Miasto z os. Chemików. Jednocześnie od dłuższego czasu kierowcy mają problemy na trasach wylotowych z miasta w związku z budową południowej obwodnicy.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Modernizacja ulicy Zaborskiej w Oświęcimiu od ronda do ronda

Zgodnie z zapowiedziami powiatu, który jest zarządcą drogi w ciągu ul. Zaborskiej w kwietniu rozpocznie się modernizacja tego traktu na odcinku od ronda im. Strażaków OSP na skrzyżowaniu z ul. Królowej Jadwigi do ronda im. Spadochroniarzy na os. Chemików.

Inwestycja na ul. Zaborskiej obejmie także tarczę ronda im. Spadochroniarzy
Inwestycja na ul. Zaborskiej obejmie także tarczę ronda im. Spadochroniarzy Bogusław Kwiecień

Na długości około pół kilometra wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. Modernizacja obejmie także oba ronda.

- Wykonawca ma 60 dni roboczych na przeprowadzenie prac remontowych - informuje oświęcimskiego starostwo.

Nawierzchnia na ul. Zaborskiej i rondzie na skrzyżowaniu z ul. Królowej  Jadwigi jest w złym stanie
Nawierzchnia na ul. Zaborskiej i rondzie na skrzyżowaniu z ul. Królowej Jadwigi jest w złym stanie Bogusław Kwiecień

Na inwestycję powiat uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, a oprócz tego wsparcia udzieli miasto.

Zły stan nawierzchni na ul. Zaborskiej utrudnia jazdę kierowcom
Zły stan nawierzchni na ul. Zaborskiej utrudnia jazdę kierowcom Bogusław Kwiecień

Utrudnienia w ruchu w centrum Oświęcimia

W najbliższym czasie kierowcy muszą więc spodziewać się utrudnień na Zaborskiej i sąsiednich traktach. Ulica Zaborska to jedna z głównych dróg łączących Stare Miasto z os. Chemików.

Inwestycja obejmie także rondo im. Strażaków OSP
Inwestycja obejmie także rondo im. Strażaków OSP UM Oświęcim

- Do tego prowadzi do dużego centrum handlowego. W tej części miasta bez remontów i ograniczeń często, szczególnie w godzinach szczytu tworzą się korki. Pewnie będą jeszcze większe - spodziewa się Krzysztof Płonka, jeden z oświęcimskich kierowców.

Utrudnienia będą m.in. na rondzie im. Spadochroniarzy
Utrudnienia będą m.in. na rondzie im. Spadochroniarzy Urząd Miasta w Oświęcimiu

Przy tym zgadza się, że stan nawierzchni na Zaborskiej jest fatalny i potrzebna jest wymiana. Coraz więcej jest dziur i przełomów. Przed czterema laty na ul. Zaborskiej prowadzony był remont w kierunku skrzyżowania z ul. Jagiełły.

Wkrótce rozpocznie się remont drogi w ciągu ul. Zaborskiej w Oświęcimiu między rondem im. Spadochroniarzy i rondem im. Strażaków OSP
Wkrótce rozpocznie się remont drogi w ciągu ul. Zaborskiej w Oświęcimiu między rondem im. Spadochroniarzy i rondem im. Strażaków OSP Starostwo Powiatowe / Rafał Lorek

Utrudnienia na trasach wylotowych z Oświęcimia

To będą kolejne utrudnienia na oświęcimskich drogach. Od dłuższego czasu kierowcy napotykają na utrudnienia w związku z budową południowej obwodnicy miasta do drogi ekspresowej S1.

Chodzi o odcinki na ul. Jagiełły na drodze wojewódzkiej 948 w kierunku Kęt oraz na ul. Legionów w ciągu trasy 933 w stronę Brzeszcz. Na obu wprowadzony został ruch wahadłowy. Stąd tworzą się korki na obu ulicach.

Cały czas też zamknięta jest ul. Ostatni Etap. Tutaj w ramach obwodnicy pod linią kolejową Oświęcim - Czechowice-Dziedzice powstaje tunel i w związku z tym obowiązują objazdy.

Zakończenie prac związanych z obwodnicą planowane jest w drugiej połowie 2025 roku i do tego momentu będą występować utrudnienia, na przykład w miejscu włączenia się nowej drogi do ul. Zatorskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto