KS Chełmek – Unia Oświęcim. W derbach powiatu oświęcimskiego nie liczyło się piękno, lecz punkty, a te wzięli oświęcimianie [ZDJĘCIA]

IV liga piłkarska, grupa zachodnia: KS Chełmek - Unia Oświęcim 0:1. Na zdjęciu: Wiktor Piątek (z prawej, Chełmek), w starciu z Karolem Dziedzicem (Unia). Jerzy Zaborski
W czwartoligowych derbach piłkarskich powiatu oświęcimskiego Chełmek przegrał na własnym boisku z Unią Oświęcim. Jego sytuacja w grupie zachodniej staje się coraz bardziej trudna, a szanse na utrzymanie topnieją. Z kolei oświęcimianie przebili się blisko ścisłej czołówki. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Pierwsza część derbów ziemi oświęcimskiej pod dyktando przyjezdnych. Już w 7 min Kamil Szewczyk z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Chwilę później, po rzucie rożnym, bitym przez Karola Dziedzica, miejscowych ponownie od utraty gola uratowała poprzeczka. Tym razem po główce Arkadiusza Czapli.

Jednak to właśnie Czapla, po podaniu od Igora Lewandowskiego, płaskim strzałem w dalszy róg dał oświęcimianom prowadzenie, które utrzymali do przerwy.

Na drugą odsłonę goście wyszli rozluźnieni, choć mieli kilka okazji oskrzydlających, po których – przy odrobinie szczęścia – mogli się pokusić o podwyższenie wyniku. Jednak bardziej klarowne pozycje po przerwie mieli miejscowi.

Po strzale Michała Burego, bramkarz oświęcimian końcami palców wypchnął piłkę poza linię końcowa boiska (55 min). Później Filip Nowak nie zamienił na gola podania od Wiktora Piątka (83 min). Jednak najbardziej klarowaną okazję na uratowanie punktu miejscowi mieli w ostatniej minucie. Filip Nowak przegrał pojedynek ze Szteklerem. Odbitą piłkę uderzał Pavlo Savelenko – także bez efektu. Trzecią szansę miał Wiktor Piątek. Z 7 metrów, mając przed sobą odsłoniętą całą bramkę, uderzył nad poprzeczkę.

KS Chełmek – Unia Oświęcim 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Czapla 25.

Chełmek: Koterwa – Pędrys (65 Doroz), Krzyśko, Wesecki, Kantek (82 Kukiełka) – Bury, Sidor, Savelenko, Piątek, Kustra – Kaleta.

Unia: Sztekler – Ryszka, Czarnik (90 Pacyga), K. Szewczyk, Babiuch – Antkiewicz, Szcząber, Dziedzic, Lewandowski (90 Rasała) – Snadny (70 M. Szewczyk), Czapla.

Sędziował: Łukasz Łabuzek (Chrzanów). Żółte kartki: Kantek, Savelenko – K. Szewczyk, Ryszka. Widzów: 100.

Inne mecze 20. kolejki:

MKS Trzebinia – Słomniczanka 3:1 (2:0); Kurek 27, Kowalik 45, Zybiński 60 - Kozieł 85.

Jutrzenka Giebułtów – Orzeł Ryczów 1:0 (0:0); 1:0 Majcherczyk 60.

Sokół Kocmyrzów – Wieczysta Kraków 0:7

Clepardia Kraków – Beskid Andrychów 0:5 (0:1); 0:1 Ceglarz 2, 0:2 Karcz 47, 0:3 Ceglarz 60, 0:4 Karcz 82, 0:5 Ceglarz 85.

Tempo Białka – LKS Jawiszowice 1:1 (0:1); J. Talaga 55 - D. Płonka 36.

Garbarnia II Kraków – Dalin Myślenice 1:3 (0:2); 0:1 Kałat 10, 0:2 J. Górecki 25 karny, 1:2 Kołton 60, 1:3 Burkat 90+3.

Wiślanka Grabie – Wiślanie Jaśkowice 0:1 (0:0); Monsuru 66.

TS Węgrzce – Pcimianka 0:3 (wo, Węgrzce wycofały się z rozgrywek)