MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Malec w gminie Kęty zdobyła tytuł „Najlepsi z Najlepszych” w ogólnopolskim konkursie. Zdjęcia

Opracowanie: Bogusław Kwiecień
W Szkole Podstawowej w Malcu uroczyście uhonorowano młodych druhów OSP Malec, którzy zdobyli tytuł „Najlepsi z Najlepszych” w ogólnopolskim konkursie
W Szkole Podstawowej w Malcu uroczyście uhonorowano młodych druhów OSP Malec, którzy zdobyli tytuł „Najlepsi z Najlepszych” w ogólnopolskim konkursie Kety.pl
Młodzi druhowie OSP w Malcu (gmina Kęty) zdobyli tytuł „Najlepsi z Najlepszych” w ogólnopolskim konkursie na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna za rok 2023 organizowanym przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Podwójna feta w Malcu po sukcesie młodych druhów z OSP

Członkowie MDP OSP Malec zostali zwycięzcami 15. edycji konkursu "Najlepsi z Najlepszych". Radość w społeczności maleckiej ogromna. Najpierw sukces świętowano w remizie wspólnie z opiekunkami, druhami OSP oraz rodzicami.

- Była radość, łzy i honorowa runda samochodami pożarniczymi po naszej wiosce - napisali druhowie OSP Malec na swojej stronie FB.

W jednostce przypominają, że celem konkursu było wyłonienie najbardziej aktywnej i wyróżniającej się Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, której praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, jak również promowania idei wspólnej pracy na różnych płaszczyznach.

Gratulacje od burmistrza gminy Kęty

Druga uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej w Malcu. Wzięli w niej udział szkolni koledzy młodych druhów, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele samorządu gminy Kęty z pełniącym funkcję burmistrza Marcinem Śliwą, który pogratulował niebywałego osiągnięcia.

- Ta nagroda jest potwierdzeniem tego, że wkładacie w działania drużyny ogrom czasu, chęci i serca - powiedział Marcin Śliwa, przekazując członkom MDP upominki.

Ponadto, jak dodał gmina Kęty przeznaczy dodatkowe środki na realizację prac związanych z zagospodarowaniem części obiektu w remizie OSP Malec na świetlicę.

Do ogólnopolskiego konkursu, w którym zwyciężyła OSP Malec, zgłoszono 87 prac dokumentujących działalność MDP w 2023 roku z 16 województw. Jury w wyniku analizy przesłanych materiałów za wzorową drużynę uznało Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP w Malcu, a za najlepsze opiekunki uznano Ewę Jonkisz i Aleksandrę Gibas.

Jury podkreśliło wiele działań integracyjnych, szkoleniowych i edukacyjnych wykonanych przez MDP z Malca. Najlepsza drużyna wykazała się także nieprzeciętną kreatywnością w przygotowaniu materiałów zgłoszeniowych, ich czytelnością, przejrzystością oraz zgodnością z regulaminem konkursu. - Na szczególną uwagę zasługuje umiejętność pozyskiwania środków finansowych na cele własne MDP. Drużyna poprzez swoją działalność zintegrowała lokalne środowisko oraz zachęciła do czynnego udziału w ramach swojej działalności członków rodzin - podkreśliło jury.

Opiekunki Ewa Jonkisz i Aleksandra Gibas swoją działalnością zachęciły młodzież do uczestnictwa w ramach organizacji OSP i MDP. Dla swoich podopiecznych były wsparciem merytorycznym, dydaktycznym i wychowawczym. Podjęte przez drużynę i opiekunki działania miały charakter wieloaspektowy i wielowątkowy.

Źródło: Kety.pl, OSP Malec

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

26-letni Ukrainiec próbował nakłonić Polaka do szpiegowania

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto