MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Najnowocześniejsze centrum symulacji medycznej otwarte w Oświęcimiu

Redakcja
W otwarciu centrum udział wzięli m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister przedsiębiorczości i tchnologii Jadwiga Emilewicz i wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko
W otwarciu centrum udział wzięli m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister przedsiębiorczości i tchnologii Jadwiga Emilewicz i wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko Bogusław Kwiecień
Studenci kierunku pielęgniarstwa będą mogli kształcić się mając do dyspozycji najnowocześniejsze urządzenia i warunkach oddających różne sytuacje w szpitalach czy przychodniach zdrowia

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu wzbogaciła się o nowoczesne centrum symulacji medycznej. Studenci kierunku pielęgniarstwa będą tutaj mieć do dyspozycji najnowocześniejsze urządzenia, w tym symulatory, fantomy, trenażery, urządzenia do diagnostyki, które pozwolą im kształcić się na najwyższym poziomie.

Zasadniczą część centrum stanowi pięć sal umiejętności. - W nich nasi studenci będą mogli umiejętności. które pozwolą im bez obaw zaopiekować się potem prawdziwymi pacjentami - podkreśla dr n. med. Katarzyna Matusiak, kanclerz PWSZ w Oświęcimiu.

Na wyposażeniu centrum są fantomy odwzorowujące pacjentów w każdym wieku od niemowląt do osób starszych. - W naszej uczelni kładziemy nacisk na praktyczny profil kształcenia i centrum wpisuje się właśnie w tę ideę - zaznacza prof. Witold Stankowski, rektor PWSZ.

Zadowolenia nie kryją studenci. - Na pewno w tych warunkach będziemy mogli kształcić się i doskonalić swoje umiejętności bez stresu, który pojawia się, gdy na praktykach w szpitalach czy innych zakładach zdrowia i opieki spotykamy się z rzeczywistymi przypadkami - mówi Justyna Szulc, studentka III roku pielęgniarstwa.

W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister przedsiębiorczości i tchnologii Jadwiga Emilewicz i wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Centrum kosztowało 3 mln zł, w tym dofinansowanie unijne przyznane w ramach konkursu Ministerstwa Zdrowia wyniosło 2,5 mln zł.

WIDEO: Uwaga na kleszcze w miastach. "Nie mamy już srogich zim"

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Najnowocześniejsze centrum symulacji medycznej otwarte w Oświęcimiu - Gazeta Krakowska

Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto