Niwa Oświęcim wygrała ważną bitwę i powalczy o ćwierćfinał mistrzostw Polski

Juniorzy Niwy Oświęcim zajęli 3. miejsce w Małopolsce i powalczą o przepustkę do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Fot. nadesłane
Juniorzy Niwy po Oświęcim po pokonaniu we własnej hali ekipy z Tarnowa 78:71 zajęli trzecie w koszykarskich rozgrywkach w Małopolsce, uzyskując prawo walki w turnieju, którego stawką będzie ćwierćfinał mistrzostw Polski.

- Podobny cel mieli tarnowianie, więc byliśmy gotowi na bitwę – zdradza Artur Styła, trener oświęcimskich koszykarzy. - Mieliśmy w pamięci pierwszy mecz, wygrany po drugiej dogrywce. Przeczucie mnie nie zawiodło.

Oświęcimski szkoleniowiec przed meczem był umiarkowanym optymistą, mając do dyspozycji wszystkich zawodników. - Na początku agresywną grą stłamsiliśmy rywali, wypracowując sobie małą zaliczkę _– podkreśla trener Styła. - _Widząc bezradność swoich zawodników w obronie przy indywidualnym kryciu, szkoleniowiec tarnowian zmienił sposób obrony na strefę i gra znów się wyrównała.

W drugiej kwarcie trwała wymiana ciosów. Dobrą zmianę dał powracający do zdrowia Maksymilian Płużek, zdobywając 14 pkt.

Ostatnia kwarta to rozsądne akcje prowadzone przez rozgrywających Niwy Piotra Stolarczyka i Jakuba Tempki, którzy skutecznie wyprowadzali kolegów na dobre pozycje rzutowe.

_- W ważnym meczu chłopcy pokazali charakter i za to należą im się słowa uznania. Jednak trafiły im się też proste błędy, które były irytujące _– skwitował Artur Styła.

Niwa Oświęcim – KS ZKS Muks 1811 Tarnów 78:71 (15:11, 20:21, 21:16, 22:23).

Punkty dla Niwy zdobyli: M. Płużek 22, T. Figura 16, B. Porwisz 9, P. Stolarczyk 8, Sz. Miler 8, J. Tempka 6, B. Gonszcz 4, W. Nowak 3, M. Białucha 2.