Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oświęcim. „Wszystko zaczyna się w głowie - spotkanie z psychiatrią” w dniu Światowego Zdrowia Psychicznego pod skrzydłami grupy PrzytulJa

Monika Pawłowska
Monika Pawłowska
Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej było okazją do refleksji nad zdrowiem w obszarze emocji i psychiki. Oprócz wykładów, był czas na spotkania, pytania i „odstresowanie się”.
Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej było okazją do refleksji nad zdrowiem w obszarze emocji i psychiki. Oprócz wykładów, był czas na spotkania, pytania i „odstresowanie się”. Monika Pawłowska
Według Światowej Organizacji Zdrowia, zaburzenia psychiczne dotyczą aż 20 proc. ludności. Najpowszechniejsza jest depresja, na którą cierpi 100 milionów osób na całym świecie i co dziesiąty Polak. Problemy te istniały, zanim pojawił się COVID-19. Jednak psychiatrzy, psycholodzy i terapeuci, zaobserwowali wpływ pandemii na stan zdrowia psychicznego. Biją na alarm i próbują zreformować psychiatrię, w każdym razie polską. Tym wydarzeniom poświęcona była czwartkowa (21 października 2021 r.) konferencja „Wszystko zaczyna się w głowie - spotkania z psychiatrią”, zorganizowana przez grupę PrzytulJA. Wydarzenie zorganizowano w ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Wszystko zaczyna się w głowie - spotkanie z psychiatrią

Wydarzenia takie jak to, zorganizowane przez grupę PrzytulJa, mają na celu promocję zdrowia psychicznego i profilaktykę zaburzeń psychicznych, kwestie dbania o zdrowie psychiczne, przeciwdziałania stygmatyzacji osób cierpiących na te choroby, potrzebę zmian w regulacjach prawnych i w opiece medycznej.

- Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej było okazją do refleksji nad zdrowiem w obszarze emocji i psychiki

- mówią organizatorzy konferencji. - Wysłuchaliśmy specjalistów i osób z doświadczeniem kryzysu, które podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem - dodają.

Wśród prelegentów m in. dziennikarka Katarzyna Szczerbowska, prof. dr hab.n.med. Andrzej Cechnicki (psychiatra i psychoterapeuta), psycholog Anna Liberadzka Stowarzyszenie „Otwórzcie Drzwi" , psycholog Tomasz Orłowski. Dopełnieniem wykładów i warsztatów był cudowny koncert Antoniny Nagi oraz pokazy i warsztaty salsy kubańskiej.

Na razie grupa, będzie stowarzyszenie PrzytulJa

Grupa PrzytulJA. to grupa składająca się z osób, którym leży na sercu poprawa opieki nad osobami z zaburzeniami psychicznymi.

- W naszych działaniach chcemy wspierać, edukować, leczyć, zapobiegać zaburzeniom zdrowia psychicznego, łączyć to co piękne z tym co ważne, inspirować siebie nawzajem i inspirować innych

- mówią wolontariusze.

Nazwa nawiązuje do polnej rośliny zielnej, przytulii właściwej (Galium verum). Żółty kolor kwiatu kojarzy się nam z nadzieją, energią oraz z żółtą wstążką, która jest w Polsce symbolem solidarności z osobami chorującymi psychicznie.

FLESZ - Jest nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto