Nasza Loteria

Prasówka 16.07.2023 z całego tygodnia w Oświęcimiu. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Oświęcimia nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Oświęcimia nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Oświęcimia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.07 a 15.07.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Domy w cenie mieszkania w powiecie oświęcimskim? Można i tak, ale do remontu albo inne”?

Przegląd tygodnia: Oświęcim, 16.07.2023. 9.07 - 15.07.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Domy w cenie mieszkania w powiecie oświęcimskim? Można i tak, ale do remontu albo inne

Wielu zastanawia się, czy kupić mieszkanie w nowoczesnym budownictwie, czy jednak iść w dom z ogródkiem. Jeśli dom, to nowoczesnym czy szukać czegoś z poprzedniej epoki? Przygotowaliśmy kilka nowych ofert na podstawie portalu Otodom.pl
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Energylandia ma już dziewięć lat. Tłumy świętują urodziny największego parku rozrywki w Polsce. Zobacz zdjęcia

Największy park rozrywki w Polsce, obchodzi swoje 9. urodziny. Z tej okazji tłumy turystów zjechały do Zatoru. Na swoją urodzinowej imprezy Energylandia przygotowała masę atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Przez cały dzień można korzystać z atrakcji we wszystkich strefach parku a także wziąć udział w grach, zabawach i konkursach prowadzonych przez animatorów. Nie brakuje także symbolicznego tortu oraz bezalkoholowego szampana.

📢 Sprawdź, najbardziej oblegane atrakcje w Energylandii. Tutaj postoisz w kolejkach. Zobacz zdjęcia

Zatorską Energylandię każdego dnia wakacji odwiedzają tłumy turystów zarówno z kraju jak i zza granicy. Nierozłącznym elementem wizyty w parku rozrywki jest niestety oczekiwanie w kolejkach, które nie raz potrafi pochłonąć dużo czasu. W naszej galerii przygotowaliśmy zestawienie najbardziej obleganych atrakcji Energylandi. To właśnie do nich ustawiają się najdłuższe kolejki.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 16.07.2023: 9.07-15.07.2023 Oświęcim: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Oświęcimiu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W Grojcu koło Oświęcimia stanął kwiatomat. W ciągu kilku dni zyskał ogromną popularność. WIDEO

W Grojcu koło Oświęcimia, przy drodze wojewódzkiej 948 w kierunku na Kęty, stanął kwiatomat. Jest doskonałą alternatywą dla zapominalskich. W kwiaty firmy Magnolia można zaopatrywać się całą dobę.

📢 Niwa Nowa Wieś zaczęła przygotowania do jesieni w IV lidze piłkarskiej. Z kadry świętującej mistrzostwo nikt nie odszedł. WIDEO

W Niwie Nowa Wieś na 11 lipca wyznaczono początek przygotowań do wiosny w IV lidze piłkarskiej, w której podopieczni Bartłomieja Dudzica są beniaminkiem. Nowowsianie po ośmiu latach wrócili do elity w Małopolsce.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Mieszkania w Oświęcimiu rosną jak grzyby po deszczu. Ponad milion złotych za apartament z tarasem

W Oświęcimiu każdy skrawek wolnego terenu wykorzystany jest na budowę mieszkań. Jeśli masz spory zasób gotówki, albo wysoką zdolność kredytową, jest w czym wybierać. Za apartament z tarasem trzeba jednak przygotować ponad milion złotych!
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pożar altany w Oświęcimiu. Z żywiołem walczyły trzy zastępy straży pożarnej. Obiekt doszczętnie spłonął

Trzy zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu zmagały się z pożarem drewnianej altany przy ulicy Wiklinowej. Jak podkreślał w rozmowie z „Gazetą Krakowską” dyżurny jednostki w momencie, gdy pierwsi strażacy pojawili się na miejscu altana była już całkowicie objęta pożarem. Budynek doszczętnie spłonął.

📢 Miss Supranational 2023 została Andrea Aguilera z Ekwadoru. Najpiękniejsza kobieta świata została wybrana w Nowym Sączu

Miss Supranational 2023. W Amfiteatrze w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu trwa czternasta edycja jednego z najpopularniejszych międzynarodowych konkursów piękności. Podczas wyborów Polskę reprezentuje Aleksandra Klepaczka - Miss Polski 2022. Galę poprowadzą Jo Ann Strauss i Martin Fitch, a wyborom najpiękniejszej kobiety świata będą towarzyszyły występy artystów. Transmisję na żywo z Nowego Sącza można oglądać w Telewizji Polsat. Znamy finałową piątkę.

📢 Marina Tychy. Jezioro Paprocany zyska nową przestrzeń. Umowa na budowę mariny podpisana! Jak będzie wyglądała przystań sportów wodnych?

10 lipca została podpisana umowa dotycząca realizacji projektu o nazwie "Przystań sportów wodnych przy Jeziorze Paprocańskim". Inwestycja zakłada budowę żeglarskiej mariny, która będzie służyć klubom żeglarskim działającym w Tychach. Oprócz głównego budynku, który będzie zawierał część szkoleniową i magazynową, planuje się również stworzenie pomostów, ścieżek pieszych oraz systemu oświetlenia. Cały kompleks ma zostać ukończony w ciągu dwóch lat.

📢 W Malcu koło Kęt upamiętniono męczenników polskiej wsi. Wybór miejsca nie jest przypadkowy

W Malcu, w Dniu Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, delegacja gminy Kęty, złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym rocznicę męczeńskiej śmierci bojownika Batalionów Chłopskich - Kazimierza Jędrzejowskiego.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wyniki egzaminu ósmoklasisty w szkołach w Oświęcimiu i pow. oświęcimskim. Jak wypada wieś na tle miasta?

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie zaprezentowała wyniki egzaminu ósmoklasisty w 2023 roku. Sprawdziliśmy, jak uczniowie szkół z powiatu oświęcimskiego poradzili sobie z tym sprawdzianem kompetencji. Wbrew powszechnym opiniom, niektóre szkoły wiejskie nie odstają od miejskich.
Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Mieszkaniec Oświęcimia zostawił psa na śmierć. Huski konał w centrum miasta bez wody i cienia. "A niech zdycha" mówił właściciel

Głośnie jęki i skomlenie psa przy jednej z ulic w centrum Oświęcimia były obojętne właścicielowi psa. Psi staruszek, pozbawiony dostępu do wody, zdychał w słońcu. - Niech sobie umiera - usłyszeli bezduszne słowa policjanci i przedstawiciele OTOZ Animals oddział Oświęcim, którzy pojechali na interwencję.

📢 101 lat minęło jak jeden dzień. Dostojna jubilatka z Zatora, Janina Kulig, przyjęła życzenia

Sto jeden lat minęło jak jeden dzień "i nigdy już nie wróci, rób co chcesz". Jednak świętująca mieszkanka Zatora Janina Kulig, świętująca tak zacny jubileusz, patrzy tylko przed siebie i nie opuszcza ją pogoda ducha.

📢 Śmiertelny wypadek na torach. Bardzo duże opóźnienia w kursach pociągów

W czwartek (13 lipca) popołudniu otrzymaliśmy informacje od pasażerów, którzy nie mogą wydostać się z Krakowa pociągami. Niektóre kursy są opóźnione nawet o trzy godziny. Ustaliśmy, że utrudnienia spowodowane są tragicznym wydarzeniem, do jakiego doszło w rejonie stacji Kraków Mydlniki.

📢 Policjant na urlopie także także jest skuteczny. Przekonał się o tym kierujący „na bańce” w Bulowicach

Policjant oświęcimskiej „drogówki” wypatrzył i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę w Bulowicach, w gminie Kęty. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że...był na urlopie.

📢 DJ Matys w klubie Energy2000 w Przytkowicach. Legendarny didżej zawładnął parkietem! Zobacz ZDJĘCIA

Legendarny DJ Matys pojawił się w sobotę (8 lipca) za konsolą w klubie Energy 2000 w Przytkowicach. Jeden z najpopularniejszych polskich djów i prawdziwy mistrz konsolety, znany ze swoich energetycznych setów, porwał do zabawy klubowiczów. To była gorąca impreza do rana. Zobaczcie, co tam się działo.

📢 W Nowej Wsi straszy mężczyzna błąkał się nocą nad rzeką Sołą. Mogło dojść do tragedii

W Nowej Wsi (gmina Kęty, powiat oświęcimski) odnalazł się 76-letni mężczyzna cierpiący na zanik pamięci. To mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, uznany za zaginionego.

📢 W Oświęcimiu policjant na rowerze gonił złodzieja, przerywając rodzinną wycieczkę. Spragniony amator piwa nie zdążył się napić

Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji, aspirant sztabowy Tomasz Kajdas, podczas wycieczki rowerowej zatrzymał złodzieja sklepowego. Mężczyzna z półki sklepowej skradł dwa piwa, a następnie zaczął uciekać. Dzięki reakcji policjanta smakosz „złocistego napoju” cieszył się nim tylko kilka minut.

📢 W Osieku miała problemy z parkowaniem, okazało się, że była pijana. Inni kierowcy zatrzymali drogowego zabójcę

Barejowska filmowa rzeczywistość wciąż sprawdza się naszej codziennej rzeczywistości. Ja nie dam rady? Scenką filmową, kiedy pijany kierowca wsiadał za kółko można zobrazować sytuację z Osieka (powiat oświęcimski). Na szczęście, w przeciwieństwie do minionej epoki, nie ma przyzwolenia innych na jeżdżenie po pijanemu. Dowiedli tego mieszkańcy Krakowa i Głębowic, dokonując obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej.

📢 W Brzezince oddano do użytku ważny ciąg komunikacyjny. Samorządy wykorzystują pieniądze z OSPR

W Brzezince w gminie Oświęcim, oficjalnie oddano do użytku półtorakilometrowy odcinek drogi powiatowej, biegnący ulicami: Sportową, Niwy i Ofiar Faszyzmu. Koszt inwestycji zamknął się kwotą 4 mln złotych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

szkolenie wojsko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto