MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 24.03.2024 z całego tygodnia w Oświęcimiu. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Oświęcimia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 17.03 a 23.03.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „MLJM, U-18. SMS Oświęcim nie poddał się, tracąc dwie szybkie bramki z rezerwami Cracovii i zdołał odpowiedzieć z taką samą siłą. WIDEO”?

Przegląd tygodnia: Oświęcim, 24.03.2024. 17.03 - 23.03.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 MLJM, U-18. SMS Oświęcim nie poddał się, tracąc dwie szybkie bramki z rezerwami Cracovii i zdołał odpowiedzieć z taką samą siłą. WIDEO

W premierze wiosny małopolskiej ligi juniora młodszego (U-18) walczący o utrzymanie w elicie wojewódzkiej SMS Oświęcim zremisował z rezerwą Cracovii (2:2). Oświęcimianie, po przyjęciu dwóch szybkich ciosów, zdołali oczyścić głowy.

📢 V LIGA, zachód. Młodzież Chełmka postawiła się liderowi, Wieczystej II Kraków. ZDJĘCIA

Chełmek postawił się liderowi grupy zachodniej V ligi piłkarskiej, rezerwom Wieczystej Kraków. Goście dominowali w całym meczu, ale strzelili tylko dwa gole. Gdyby miejscowi mieli więcej szczęścia, mogliby sprawić niespodziankę, czym bez wątpienia byłoby urwanie punktów liderowi, karcąc go za nieskuteczność.

📢 Potężne wichury w Małopolsce zachodniej. Zerwane dachy, powalone drzewa, uszkodzone budynki

W sobotnie popołudnie (23 marca) nad Małopolską zachodnią przeszły gwałtowne wichury. Strażacy z powiatów oświęcimskiego, chrzanowskiego, wadowickiego i olkuskiego łącznie interweniowali prawie 70 razy. Większość wyjazdów dotyczyła powalonych drzew. Nie zabrakło także takich przypadków, w których strażacy zostali wezwani do zerwanych dachów, zniszczonych garaży blaszanych i uszkodzonych domów.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 24.03.2024: 17.03-23.03.2024 Oświęcim: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Oświęcimiu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wybory 2024 w Małopolsce zachodniej. Oni mają ochotę zasiąść na fotelach burmistrzów, wójtów oraz prezydenta

Już 7 kwietnia odbędą się w Polsce wybory samorządowe. Wybierzemy radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz szefów gmin. Jak nie uda się za pierwszym razem, druga tura przewidziana jest dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia.

📢 Dwa tunele w Beskidach na drodze S1 nabierają kształtów. Pod Baranią Górą i Białożyńskim Groniem. Zobacz zdjęcia z wnętrza gór

Dwa przebite już tunele w Beskidach w ciągu drogi S1 na tzw. obejściu Węgierskiej Górki nabierają kształtów. Są to kluczowe fragmenty przyszłej trasy ekspresowej, która stanie się bramą na południe Europy, także dla kierowców z Małopolski. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ocenia zaawansowanie inwestycji na 63 proc. i przedstawia zdjęcia z wnętrza gór.

📢 Zabytkowe kamienice w Starym Mieście w Oświęcimiu dostają drugie życie. Po zakończeniu prac będą ozdobą tej części miasta. Zdjęcia

Remont dwóch zabytkowych kamienic przy ul. Mickiewicza w Oświęcimiu potrwa dłużej niż to planowano. Do użytku mają być oddane w trzecim kwartale tego roku. Jednocześnie trwają prace przy kilku innych budynkach w Starym Mieście.

📢 Most nad Wisłą w ciągu obwodnicy Oświęcimia połączył brzegi rzeki oraz Małopolskę ze Śląskiem. Zobacz zdjęcia

Zakończyła się budowa konstrukcji mostu nad Wisłą w ciągu powstającej obwodnicy Oświęcimia. Dzisiaj, 22 marca przeprawa połączyła brzegi rzeki oraz Małopolskę ze Śląskiem. Stało się tak, jak kilka dni temu zapowiadała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na potwierdzenie udostępniła zdjęcia z tej części inwestycji.

📢 Porąbka Kozubnik high life PRL. Wiosną rozkręcało się tutaj życie towarzyskie. Ekskluzywny ośrodek na zdjęciach archiwalnych. Galeria

Porąbka Kozubnik w latach PRL był imponującym rozmachem ośrodkiem wypoczynkowym. Powstał na przełomie lat 60. i 70. XX wieku w malowniczej dolinie Beskidu Małego. W luksusowym kompleksie toczyło się bogate życie towarzyskie. Zobacz galerię zdjęć archiwalnych ośrodka w Porąbce Kozubniku.

📢 Drużyna Unii miała duże możliwości, ale nie przełożyło się to na wynik. Zdecydowało wiele czynników

UKH Unia Oświęcim zakończył walkę w hokejowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych (U-18) na etapie eliminacji. W Oświęcimiu nie kryli medalowych aspiracji. Życie napisało jednak swój scenariusz. Mistrzem Polski został MOSM Tyskie Lwy, który w pierwszej fazie turnieju wygrał oświęcimską grupę.

📢 Hokej. Re-Plast Unia Oświęcim wygrywa drugi mecz w Tychach, będąc o "Dziubka" lepsza jest o krok od wielkiego finału

Re-Plast Unia Oświęcim wygrała drugi mecz tyskiego etapu hokejowego półfinału i jest już o krok od wielkiego finału. "Złotego gola" w dogrywce zdobył kapitan oświęcimian Krystian Dziubiński. Popularny "Dziubek" w trudnym momencie przeprowadził zabójczą dla rywali akcję. Piąty mecz batalii odbędzie się w Oświęcimiu (24 marca 2024). Czy Re-Plast Unia wykorzysta swoją szansę?

📢 Pamięć o mieszkańcach ziemi oświęcimskiej. Pomagali Żydom, chociaż groziła za to kara śmierci im i ich rodzinom. Zdjęcia

24 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Byli wśród nich mieszkańcy ziemi oświęcimskiej. 11 z nich uhonorowanych zostało medalami "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata" – najwyższym izraelskim odznaczeniem cywilnym nadawanym nie-Żydom za pomoc niesioną wówczas ludności żydowskiej.

📢 Zawodniczka Sokoła Zator Gabriela Wojtyła zdobyła Puchar Chorwacji w kolarstwie górskim po emocjonującym wyścigu. Zdjęcia

Świetnie rozpoczęła nowy sezon w kolarstwie górskim zawodniczka Sokoła Zator Gabriela Wojtyła. Podczas silnie obsadzonych zawodów rangi UCI C1 zdobyła Puchar Chorwacji. Z sukcesu cieszy się także inna zawodniczka Sokoła Nikola Gliniecka. Juniorka zdobyła pierwsze punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Kolarskiej (UCI).

📢 Parafianie w Grojcu k. Oświęcimia stanęli w obronie proboszcza. Jego sprawa trafiła do do Kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zdjęcia

Sprawa proboszcza Parafii Św. Wawrzyńca w Grojcu k. Oświęcimia ks. Józefa Zborka jest gorącym tematem wśród tutejszych wiernych, którzy spodziewają się, że ich kapłan zostanie odwołany z funkcji przez Kurię Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Ta potwierdza, że wobec duchownego toczy się postępowanie.

📢 Co zmienić, co poprawić w Oświęcimiu? Ponad 50 punktów w programie KOS 2018 i jej kandydata na prezydenta miasta. Zdjęcia

Ponad 50 punktów znajduje się w programie wyborczym Koalicji Obywatelsko-Samorządowej KOS 2018, który jest również programem jej kandydata na prezydenta Oświęcimia Macieja Klimy.

📢 Ten most połączy Małopolskę ze Śląskiem w ciągu obwodnicy Oświęcimia. Końcowe odliczanie przed spięciem brzegów Wisły! Zobacz zdjęcia

Na budowie mostu nad Wisłą w ciągu drogi 44 i przyszłej obwodnicy Oświęcimia zaczęło się końcowe odliczanie przed połączeniem obu brzegów rzeki, a tym samym Małopolski i Śląska. Budowlańcy planują, że nastąpi to już w nadchodzący piątek, 22 marca. Zobacz galerię ze zdjęciami udostępnionymi przez GDDKiA z tego fragmentu budowy obwodnicy Oświęcimia do drogi S1.

📢 Znów oszustwo na blik. Przestępcy wykorzystali dane 38-letniej mieszkanki Kęt. Policja ostrzega o coraz częstszych takich zdarzeniach

38-letnia mieszkanka Kęt zgłosiła się na policję z zawiadomieniem o włamaniu na jej konto społecznościowe i wykorzystaniu zdobytych w ten sposób danych do wyłudzenia łącznie kwoty 5 tys. zł od jej znajomych. Policja ostrzega, że do takich zdarzeń dochodzi coraz częściej.

📢 Hokej. Re-Plast Unia Oświęcim wygrywa pierwszy mecz w Tychach z miejscowym GKS i jest w połowie drogi do finału

Re-Plast Unia Oświęcim wygrała pierwszy mecz tyskiego etapu hokejowego półfinału i jest w połowie drogi do wielkiego finału. Czwarty mecz batalii odbędzie się także w Tychach (22 marca 2024). Potem rywalizacja wraca na jeden mecz do Oświęcimia.

📢 „Chemik” wygrał halowy turniej piłkarski szkół średnich o Puchar Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu. WIDEO

PZ nr 2 z Oświęcimia, czyli popularny „Chemik” wygrał pierwszą edycję halowego turnieju piłkarskiego o Puchar Rektora Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Pileckiego w Oświęcimiu, pokonując w finale CKZiU z Wadowic 2:0.

📢 82-letnia mieszkanka Oświęcimia padła ofiarą oszustów działających metodą "na wypadek". Straciła pieniądze, złotą biżuterię i kolekcję monet

Policjanci z oświęcimskiej komendy poszukują oszustów, których ofiarą padła 82-letnia mieszkanka Oświęcimia. Wykorzystując metodę "na wypadek" wyłudzili od niej pieniądze, złotą biżuterię oraz monety kolekcjonerskie.

📢 W Oświęcimiu powstaje najnowocześniejsza placówka w Polsce dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Trwa ostatni etap inwestycji. Zdjęcia

Trwa ostatni etap rozbudowy siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Inwestycję powiatu oświęcimskiego wsparł finansowo samorząd województwa małopolskiego. Cała inwestycja będzie łącznie kosztować 72 mln zł!

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto