SMS Oświęcim rozbił Przeciszovię w lidze juniorów starszych. Strzelecki popis Bartosza Barana. ZDJĘCIA

Mikołaj Zuchara (z lewej) strzela tuż przed przerwą piątego gola dla SMS Oświęcim. Jerzy Zaborski
SMS Oświęcim rozbił na własnym boisku Przeciszovię, pozostając na szczycie tabeli I ligi juniorów zachodniej Małopolski, prowadzonej przez chrzanowski PPN. Była to trzecia kolejka. W lidze startuje 14. zespołów.

Oświęcimianie, po spadku z ligi wojewódzkiej, nie mają kłopotów z kompletowaniem zwycięstw. Po raz kolejny odprawili rywali z pokaźnym bagażem goli. Tym razem w derbach powiatu oświęcimskiego ucierpieli przeciszowianie.

- Lepiej, byśmy nie przyzwyczajali się do wysokich zwycięstw. Są w tej lidze mocne drużyny, jak Beskid Andrychów, MKS Trzebinia, czy Lachy Lachowice. Przeciwko tym ekipom trzeba się nastawić na ciężkie boje – zwrócił uwagę Krzysztof Zarzycki, trener oświęcimian.

W drużynie gospodarzy „królem polowania” był Bartosz Baran, autor czterech goli.

- Cieszę się, że udało mi się strzelić cztery gole, ale nowego rekordu bramkowego w jednym meczu nie ustanowiłem. Wcześniej, dwa razy w przygodzie z futbolem udało mi się strzelić po cztery gole w jednym meczu. W potyczce przeciwko Przeciszovii najbardziej cieszę się z gola strzelonego nożycami, w pierwszej połowie. Mimo wszystko, najważniejszy jest wynik oraz radość z gry, a tej nie brakowało w tym meczu – powiedział Bartosz Baran.

SMS OŚWIĘCIM – PRZECISZOVIA 9:1 (5:1)

Bramki: 1:0 Chowaniec 13, 2:0 Szemik 19, 2:1 Zeman 28, 3:1 Chowaniec 34, 4:1 Baran 44, 5:1 Zuchara 45, 6:1 Baran 63, 7:1 Baran 76, 8:1 Baran 85, 9:1 Paluch 87.

SMS OŚWIĘCIM: Marek (46 Lieber) – Ogiegło (60 Van Tran), Semik, Chowaniec, Bibrzycki – Baran, Kowalik, Paluch, Zuchara (70 Krause) – Spadek, Jarnot (70 Pietras).

PRZECISZOVIA: Dziedzic – Nędza, Mozgała (85 Szymonek), Zeman, Szymon Matla – Seweryn Matla, Majkut, Wanat (70 Nelec), Oleś – J. Matla (31. Figura), Stachura.

Sędziował: Lucjan Wesołowski (Oświęcim). Żółte kartki: Spadek – Momot. Widzów: 100.

Klasa okręgowa juniorów, grupa chrzanowska: SMS Oświęcim - Przeciszovia Przeciszów 9:1