MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Oświęcimskiem odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Młodzież szkół podstawowych powiatu oświęcimskiego wykazał się wiedzą teoretyczną i praktyczną z bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Młodzież szkół podstawowych powiatu oświęcimskiego wykazał się wiedzą teoretyczną i praktyczną z bezpieczeństwa w ruchu drogowym KPP Oświęcim
W hali sportowej Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu oraz w Szkole Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu, odbyły się eliminacje powiatowe do 45. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Sprawdzian obejmował zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej.

W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych. Rywalizowano w kategoriach od 10 – 12 lat (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bulowicach, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Witkowicach, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Podolszu, Szkoła Podstawowa w Piotrowicach oraz Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej)

W kategorii powyżej 12 lat do turnieju zakwalifikowało się sześć drużyn: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Podolszu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Przeciszowie, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Głębowicach, Szkoła Podstawowa w Piotrowicach, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bulowicach oraz Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi.

Pierwsza część eliminacji powiatowych odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 9 w Oświęcimiu. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Z kolei w hali sportowej oświęcimskiego „Chemika”, odbyła się część praktyczna.

W części praktycznej, młodzi uczestnicy turnieju, pod fachowym okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego oraz uczennic klasy policyjnej, rozpoczęli rywalizację na rowerowym torze przeszkód. Po pokonaniu wszystkich przeszkód zawodnicy wykazywali się wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy. Nad tą konkurencją czuwali; Krzysztof Klimczak ratownik CSR oraz uczennice z klasy o profilu ratownictwo medyczne z Powiatowego Zespołu Szkół nr 6 w Brzeszczach.

Laureaci turnieju BRD 2024 w powiecie oświęcimskim (10–12 lat)

  • I miejsce SP w Porębie Wielkiej, w składzie: Emilia Kania, Lena Musiał, Filip Stokłosa, Piotr Czech, pod opieką Eryka Ceglarza.

  • II miejsce SP w Piotrowicach, w składzie: Amelia Zembrzuska, Łucja Makuch, Filip Boba, Kamil Całus, pod opieką Mirosławy Grzybek.

  • III miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Podolszu, w składzie: Lena Biernat, Martyna Żmuda, Kacper Jabłoński, Jakub Biernat, pod opieką pani Beaty Urbańczyk.

Laureaci turnieju BRD 2024 powyżej 12 LAT:

  • I miejsce SP Nr 1 w Przeciszowie, w składzie: Filip Gliwa, Michał Panek, Maja Fuczek, pod opieką Małgorzaty Matyi.

  • II miejsce Zespół Szkolno - Przedszkolny w Podolszu, w składzie:  Kornelia Wicher, Franciszek Balonek, Filip Rompel pod opieką Beaty Urbańczyk.

  • III miejsce SP w Piotrowicach, w składzie: Igor Bernaś, Dawid Gargacz, Konrad Błażewicz pod opieką Mirosławy Grzybek.

  • Nagrody indywidualne turnieju BRD 2024:

  • Indywidualnie pierwsze miejsce w turnieju w grupie młodszej zajął Piotr Czech, ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej. Z kolei w grupie powyżej 12 lat najlepszy rezultat osiągnęła Kornelia Wicher z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Podolszu.

- Wszystkim  uczestnikom turnieju gratulujemy znakomitej wiedzy z zakresu przepisów drogowych oraz doskonałej znajomości z zakresu pierwszej pomocy. Natomiast sukcesu w turnieju na szczeblu wojewódzkim życzymy drużynie ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej oraz drużynie ze szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie – podkreśla Małgorzata Jurecka, oficer prasowy oświęcimskiej policji.

Za pomoc w organizacji turnieju oświęcimscy policjanci dziękują przedstawicielom: Ośrodka Kultury w Brzeszczach, Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, przedstawicielom Szkoły Podstawowej Nr 9 w Oświęcimiu, nauczycielowi i uczennicom Powiatowego Zespołu Szkół Nr 6 w Brzeszczach oraz uczennicom klasy policyjnej Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu.

Natomiast za wsparcie oraz ufundowanie pucharów, medali i nagród podziękowania skierowano do: przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, przedstawicieli samorządów lokalnych, Banku Spółdzielczego w Miedźnej oddział w Brzeszczach, Niezależnemu Samorządnemu Związkowi Zawodowemu Policjantów, a także Piekarni i Cukierni „Tyran” z Polanki Wielkiej oraz firmie „Aksam” z Osieka, które przekazały drożdżówki i paluszki dla drużyn biorących udział w rywalizacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

26-letni Ukrainiec próbował nakłonić Polaka do szpiegowania

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Oświęcimskiem odbył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024 - Gazeta Krakowska

Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto