Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brzeszcze. Dzięki przytomności umysłu policjantów, udało się zapobiec tragedii. Niedoszły samobójca uratowany

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Dzięki skutecznej akcji policjantów z Brzeszcz (powiat oświęcimski), udało się uratować życie 34-letniego mężczyzny.
Dzięki skutecznej akcji policjantów z Brzeszcz (powiat oświęcimski), udało się uratować życie 34-letniego mężczyzny. Pixabay
Dyżurny Komisariatu Policji w Brzeszczach odebrał telefon od desperata, zgłaszającego próbę samobójczą. Od tego momentu liczyły się sekundy. Dyżurny policjant zachował zimną krew, dzięki czemu nie doszło do tragedii, a było jej bardzo blisko. Na słowa uznania zasłużyli: odbierający zgłoszenie aspirant sztabowy Dariusz Lelito oraz dzielnicowi sierżant sztabowy Paweł Stokłosa i sierżant sztabowy Andrzej Moc. Wspólnie uratowali życie 34-letniego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w Brzeszczach. Dyżurny komisariatu policji odebrał telefon od mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna przekazał, że z uwagi na trudną sytuację rodzinną ma zamiar targnąć się na własne życie. Policjant o zdarzeniu natychmiast powiadomił patrole znajdujące się na terenie gminy. Podał również, że mężczyzna może znajdować się w jednym z zagajników w Brzeszczach. Powiadomił również służby medyczne.

Policjant z Brzeszcz rozmową z desperatem zyskiwał na czasie

Przez kilka minut rozmawiał z mężczyzną, przedstawiając możliwości rozwiązania problemów tak, aby wpłynąć na zmianę jego decyzji. Niestety, w pewnej chwili mężczyzna zakończył rozmowę. Dzielnicowi, zyskując czas podarowany im przez dyżurnego, penetrowali zagajnik. Przy jednym z drzew znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, ze sznurem na szyi. Mundurowi natychmiast przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy. Mężczyzna odzyskał świadomość.

Mundurowi monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu służb medycznych. Następnie 34-latek karetką został przewieziony do szpitala.

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od udzielania pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie

Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego; telefon 800 70 2222

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję, telefon 22 484 88 01.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto