MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyrodny syn znęcał się nad 86-letnią matką. 47-latek z Oświęcimia został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Policjanci z oświęcimskiej komendy zatrzymali 47-letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o znęcanie się nad 86-letnią matką
Policjanci z oświęcimskiej komendy zatrzymali 47-letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o znęcanie się nad 86-letnią matką Archiwum KPP Oświęcim / zdjęcie ilustracyjne
Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 47-letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie nad 86-letnią matką.

47-letni mieszkaniec Oświęcimia znęcał się nad 86-letnią matką

Zgłoszenie w tej sprawie otrzymał operator numeru alarmowego 112 od mieszkańców jednego z oświęcimskich bloków mieszkalnych.

Chodziło o seniorkę, wobec której awanturę wszczął nietrzeźwy syn. Pod wskazany adres natychmiast udali się policjanci.

- Zatrzymali 47-letniego agresora. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnie sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego. Na podstawie zebranych dowodów przedstawili podejrzanemu zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad matką. Ustalili, że do aktów przemocy wobec seniorki ze strony syna dochodziło od kilku lat - podkreśla Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu postawiła 47-latkowi zarzuty

Mając na względzie bezpieczeństwo pokrzywdzonej, funkcjonariusze wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych.

47-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty oraz postanowienie o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

- Podejrzany został poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach, w których może znaleźć schronie. Ponadto mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym - dodaje policjantka z oświęcimskiej komendy.

Pokrzywdzona została objęta procedurą Niebieska Karta, dzięki której uzyska pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej, natomiast sprawca został objęty nadzorem dzielnicowego.

Za przestępstwo znęcania grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Policja w Oświęcimiu dziękuje za prawidłową reakcję sąsiadom

Policja w Oświęcimiu zwraca uwagę na właściwą reakcję sąsiadów pokrzywdzonej 86-letniej kobiety. Udzielili jej wsparcia i pomocy, a także powiadomili służby, przerywając tym samym przemoc, której doznawała.

Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały przemoc. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej.

Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto