Chrzanów: Krakus Kraków wygrał ogólnopolski turniej piłki ręcznej 12-latków

Krakus Kraków wygrał ogólnopolski turniej piłki ręcznej 12-latków w Chrzanowie, którego organizatorem był miejscowy PMOS. Fot. zbiory klubu
Krakus Kraków wygrał ogólnopolski turniej piłki ręcznej dla 12-latków, którego organizatorem był chrzanowski Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Pierwsza drużyna gospodarzy uplasowała się na najniższym stopniu podium.

Była to już trzecie edycja młodzieżowego święta piłki ręcznej w Chrzanowie. W poprzednim sezonie miał on wymiar międzynarodowy, bowiem wówczas zjechały drużyny czeskie. Tym razem ich zabrakło.
– Pewnie znowu przyjadą za rok _– żyje nadzieją Krzysztof Zubik, szef chrzanowskiego PMOS i zarazem główny organizator imprezy. _– Tym razem zaprosiliśmy zespoły z ośrodków słynących z solidnego szkolenia narybku w piłce ręcznej, że wymienię Kielce, Ostrów Wielkopolski czy Legnicę. Zabrakło nam tylko drużyn z północy kraju. Skoro nasza impreza się rozrasta, mam nadzieję, że przyjmą nasze zaproszenie za rok.

Dla młodzieży chrzanowski turniej był doskonałym wprowadzeniem do sezonu ligowego, rozpoczynającego się już wkrótce. Organizatorzy podkreślają, że udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Do rywalizacji zgłosiło się 13 drużyn. Wśród nich cztery były złożone z chłopców z młodszego rocznika, dlatego organizatorzy dla nich wyodrębnili oddzielną klasyfikację.

W meczach o poszczególne miejsca całego turnieju zanotowano wyniki:

O 11 miejsce: Kontra II Warszawa – Kontra III Warszawa 12:11, o 9 miejsce: Vive Targi Kielce – Ostrów wielkopolski 22:5, o 7 miejsce: „Czwórka” Libiąż – PMOS I Chrzanów 12:9, o 5 miejsce: Zryw Chorzów – Kontra I Warszawa 6:10, o 3 miejsce: PMOS I Chrzanów - „Dziewiątka” Legnica 6:5, o 1 miejsce: Krakus Kraków – Wilanovia Warszawa 5:4.

W klasyfikacji dla młodszego rocznika zwyciężył Szczypiorniak Ostrów Wielkopolski, przed PMOS II Chrzanów, UKS Kontra III Warszawa i PMOS III Chrzanów.
MVP turnieju został Mateusz Machura z Krakusa Kraków. Najlepszym bramkarzem turnieju uznano Gabriela Sikorę z Wilanovii Warszawa, a najskuteczniejszym zawodnikiem został Łukasz Wołowicz z Ostrowa Wielkopolskiego.

Z kolei najsympatyczniejszą trenerką została Monika Kiniorska z Vive Targi Kielce.

Wśród młodszych zawodników MVP uznano Dawida Molskiego z Ostrowa Wielkopolskiego, wśród bramkarzy wyróżniono Mateusza Nowackiego z UKS Kontra Warszawa, a najskuteczniejszym zawodnikiem został Maksymilian Pasierb z PMOS Chrzanów.

Trenerzy wybrali najlepszych zawodników w poszczególnych ekipach.