Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Historyczne podróże w czasie w Chełmku i Kętach

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Archiwum/MOKSiR Chełmek
W Chełmku w najbliższą niedzielę organizatorzy Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszają m.in. do wędrówki po dawnej fabryce „Bata”. W Kętach w sobotę będzie można zobaczyć dawny młyn.

To będą historyczne podróże w czasie. Tak do udziału w 23. Europejskich Dniach Dziedzictwa zachęcają organizatorzy imprez w Chełmku i Kętach, które w tym roku odbędą się pod wspólnym hasłem „Utracone dziedzictwo”.
Przede wszystkim będzie to okazja do wędrówek historycznych. W Chełmku w najbliższą niedzielę proponują takie dwie. Pierwsza prowadzić będzie po dawnej fabryce „Bata”.
Zbiórka uczestników o 16 przed siedzibą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (zapisy pod numerami telefonów 601 661 771, 33 846 12 96 lub e-mailowo: [email protected]).
– Będzie bardzo ciekawie, a gwarancją tego jest osoba przewodnika, którym będzie Franciszek Matyja, były dyrektor Południowych Zakładów Przemysłu Skórzanego, który opowie historie związane z tą fabryką, której w książkach się nie znajdzie – zachęca Waldemar Rudyk, dyrektor MOKSiR w Chełmku.
Druga wyprawa historyczna tego dnia prowadzić będzie tzw. Kolonią, czyli robotniczym osiedlem. Początek o 17.40, a zbiórkę chętnych wyznaczono przed Domem Rencisty (dawna Willa Gabesama) przy ul. Topolowej (także obowiązują zapisy pod numerami telefonów 601 661 771, 33 846 12 96 lub e-mailowo: [email protected]).
To niejedyne atrakcje Dni Dziedzictwa w Chełmku. Od 10 do 18 będzie można zwiedzić Dom Pamięci Baty.
Wieczorem o 19 organizatorzy zapraszają na koncert muzyki elektronicznej oraz wizualizacje pod hasłem „Maszyny harować, ludzie myśleć” na pl. Kilińskiego.
Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny.
Z kolei w Kętach Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza w sobotę do zwiedzania z przewodnikiem Młyna Wójtowskiego na Młynówce przy ul. Wszystkich Świętych 68. Zbiórka o godz. 10 w budynku biblioteki przy ul. Reymonta.
Przed tygodniem Europejskie Dni Dziedzictwa obchodzone były w Wadowicach i w Ryczowie. W tych pierwszych była okazja do zwiedzenia wystawy pt. „Wadowice, miasto w którym wszystko się zaczęło”, a z kolei w Ryczowie organizatorzy zaprosili do zobaczenia Izby Pamięci Gen. Zygmunta Piaseckiego.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto