Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Oświęcimia mogą składać wnioski o dodatek prądowy. Wsparcie dla tych, którzy ogrzewają domy i mieszkania korzystając z prądu

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Wnioski o dodatki do prądu mieszkańcy Oświęcimia mogą składać w Urzędzie Miasta
Wnioski o dodatki do prądu mieszkańcy Oświęcimia mogą składać w Urzędzie Miasta Archiwum Oświęcim Nasze Miasto
Od czwartku, 1 grudnia rusza nowy dodatek. Mieszkańcy Oświęcimia, którzy ogrzewają domy lub mieszkania korzystając z prądu mogą złożyć wniosek o dodatek elektryczny w oświęcimskim Urzędzie Miasta.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Wnioski przyjmuje Urząd Miasta w Oświęcimiu

Wniosek o dodatek elektryczny obejmie okres od grudnia do 1 lutego 2023 roku. Świadczenie ma być wypłacone najpóźniej do 31 marca 2023 r.

- Na wsparcie mogą liczyć osoby, które ogrzewają domy pompami ciepła, piecami akumulacyjnymi czy bojlerami - wyliczają urzędnicy.

Wysokość świadczenia wyniesie od 1 tys. zł do 1, 5 tys. zł. Podstawą przyznania świadczenia jest jest ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej.

- Sprawy dodatku do są załatwiane w budynku Urzędu Miasta przy ul. Zaborskiej 2, w pokoju nr 29. Informacji można zasięgnąć także telefonicznie pod numerem 33 842 91 29 - informuje UM w Oświęcimiu. Na jego stronie internetowej zainteresowani mogą znaleźć wzory wniosków o wypłatę dodatku do prądu.

W myśl obowiązujących przepisów gospodarstwem może być zarówno osoba samotna jak i rodzina. Przez gospodarstwo domowe, rozumie się:

  • - osobę fizyczną samotnie zamieszkującą i gospodarującą (gospodarstwo domowe jednoosobowe) albo
  • - osobę fizyczną oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).

Musi być wpis do Centralnej ewidencji emisyjności budynków

Pomoc w postaci dodatku elektrycznego mogą otrzymać osoby, które posiadają wpis pompy ciepła, pieca akumulacyjnego, bojlera do Centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB) do 11 sierpnia 2022 roku, chyba, że budowa nowego domu została ukończona po tym terminie i dokonują odpowiednich zgłoszeń dla pomp ciepła, pieców czy bojlerów do CEEB. Z danych z CEEB musi wynikać, że główne źródła ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną.

Dodatek elektryczny nie przysługuje osobą, które korzystają z fotowoltaiki.

Podobnie jak w przypadku innych dodatków, na węgiel, gaz czy pelet obowiązuje zasada że można otrzymać tylko jeden dodatek do prądu. Bez znaczenia jest liczba osób mieszkających pod tym adresem.

Wnioskodawca nie może otrzymać jednocześnie dodatku do prądu i dodatku węglowego. Wyłączenie dotyczy też dodatków do pelletu, oleju, gazu LPG i drewna.

od 16 lat

Inflacja - los polskich rodzin

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto