Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nagroda Starosty Oświęcimskiego "Oświęcimski Marcin" dla wieloletniego prezesa firmy OMAG Tadeusza Dziędziela. Zdjęcia

Opracowanie: Bogusław Kwiecień
Wieloletni prezes firmy OMAG w Brzezince (gm. Oświęcim) Tadeusz Dziędziel został pierwszym laureatem Nagrody Starosty Oświęcimskiego „Oświęcimski Marcin”
Wieloletni prezes firmy OMAG w Brzezince (gm. Oświęcim) Tadeusz Dziędziel został pierwszym laureatem Nagrody Starosty Oświęcimskiego „Oświęcimski Marcin” Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu
Były wieloletni prezes Fabryki Maszyn i Urządzeń OMAG w Brzezince (gmina Oświęcim) Tadeusz Dziędziel został pierwszym laureatem Nagrody Starosty Oświęcimskiego „Oświęcimski Marcin”. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Nagroda za pracę na rzecz Powiatu Oświęcimskiego

Nagroda ustanowiona przez Radę Powiatu jest przyznawana za pracę na rzecz Powiatu Oświęcimskiego. Jej nazwa "Oświęcimski Marcin" przyjęta została jako dowód pamięci o Marcinie Niedzieli – staroście oświęcimskim w latach 2018-2021, zmarłym po długiej i ciężkiej chorobie w wieku zaledwie 56 lat.

Podczas uroczystego spotkania w auli św. Wawrzyńca oświęcimskiej biblioteki nagrodę laureatowi wręczyli wdowa po zmarłym staroście i posłanka Dorota Niedziela oraz starosta Andrzej Skrzypiński.

O jej przyznaniu zdecydowała jednogłośnie kapituła nagrody, w której obok starosty byli: Kazimierz Homa - przewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu, Leszek Szuster – przewodniczący Komisji Prawa, Porządku Publicznego i Promocji Powiatu Rady Powiatu, wicestarosta Paweł Kobielusz i etatowa członkini zarządu Teresa Jankowska.

- To niewątpliwie wizjoner i człowiek wielkiego serca. W trudnych latach transformacji Tadeusz Dziędziel stworzył nowoczesny zakład działający na rynkach całego świata w czasach, gdy sukces osiągały tylko jednostki duże, mobilne, o rozbudowanych strukturach zarządzania, pozwalających szybko reagować na zmieniające się wymagania rynku - podkreślił starosta Andrzej Skrzypiński.

Jak dodał, przy tym zawsze na uwadze miał dobro pracowników. Jest również powszechnie znany z działalności filantropijnej. Wielokrotnie włączał się w akcje charytatywne, inicjatywy kulturalne i sportowe, wspierając stowarzyszenia i fundacje działające lokalnie.

OMAG to jedna z czołowych firm w regionie

- To dla mnie wielki zaszczyt być pierwszą osobą wyróżnioną tą nagrodą. Dobrze znalem starostę Marcina Niedzielę. Już po pierwszym kontakcie z nim wydawało mi się, że spotkałem wyjątkowego człowieka. Wywarła na mnie wrażenie jego determinacja i charyzma - powiedział Tadeusz Dziędziel.

Podczas spotkania laureat „Oświęcimskiego Marcina” mówił także o niełatwych początkach spółki, którą kierował przez wiele lat. Dziś OMAG to jedna z czołowych firm w regionie. Swoje produkty eksportuje do ponad 20 krajów na całym świecie. Firmą o ośmiu lat kieruje syn Tadeusza Dziędziela.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto