Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oświęcimscy policjanci chętnie oddają krew w ramach akcji „104 litry krwi na 104. rocznicę powstania policji”

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Oświęcimscy policjanci każdego roku mocno angażują się w akcje oddawania krwi
Oświęcimscy policjanci każdego roku mocno angażują się w akcje oddawania krwi KPP Oświęcim
Oświęcimscy policjanci od lat angażują się w akcje krwiodawstwa. Nie inaczej jest w 2023. Od połowy stycznia trwa akcja „104 litry krwi na 104. rocznicę powstania policji”.  Akcja została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Dołączyć do nie może każdy krwiodawca, który - oddając krew - poda numer akcji (M243). Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

W ramach tej akcji w oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Oświęcimiu, Wadowicach oraz Suchej Beskidzkiej, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz policjanci Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, rozpoczęli oddawanie krwi. 

Oddając ten bezcenny dar pomagają ratować  życie ludzkie, nawiązując do etosu policyjnej służby przedwojennych policjantów, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

Oświęcimscy policjanci każdego roku mocno angażują się w akcje oddawania krwi
Oświęcimscy policjanci każdego roku mocno angażują się w akcje oddawania krwi KPP Oświęcim

 

- Akcja „104 litry krwi na 104. rocznicę powstania Policji” o numerze M243,  będzie trwała do końca lipca 2023. W związku z powyższym zachęcamy krwiodawców do przyłączenia się  i oddawania krwi na rzecz chorych i ofiar wypadków drogowych – podkreśla Małgorzata Jurecka, oficer prasowy oświęcimskiej policji.

W 2022 roku policjanci z powiatu oświęcimskiego oddali ponad 51 litrów krwi w ramach dwóch akcji krwiodawstwa „103 litry krwi na 103. rocznicę powstania Policji” oraz „Policyjna krew zawsze na posterunku”.

W gronie oświęcimskich policyjnych krwiodawców jest dwóch, którzy oddali szpik kostny, a dokładnie krwiotwórcze komórki macierzyste.

Sierżant sztabowy Paweł Jarosz, w  2015 roku, został dawcą komórek macierzystych dla 6-letniego chłopca z Polski.  Natomiast  sierżant sztabowy Maksymilian Płużek, w 2021 roku, został dawcą komórek macierzystych dla 30-letniego mężczyzny z Polski.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto