Pływanie. Oświęcimianin Michał Piela z brązowym medalem mistrzostw Europy juniorów w Bukareszcie

Michał Piela zdobył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów na 200 metrów stylem zmiennym w Bukareszci Unia Oświęcim
Michał Piela, zawodnik Unii Oświęcim, zdobył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów na 200 metrów stylem zmiennym, rozgrywanych w Bukareszcie na długim basenie. Oświęcimianin ustanowił tym samym nowy rekord Polski 18-latków.

Michał Piela do finału na 200 metrów stylem zmiennym wszedł z czwartym czasem (2.03.03), który był nowym rekordem Polski 18-latków, wymazującym z tabel dziesięcioletni wynik Michała Poprawy.

W finale Michał Piela poprawił swój wynik (2.02,77), czyli ustanowił nowy rekord Polski 18-latków, co pozwoliło mu na zdobycie brązowego medalu na Starym Kontynencie. Wyrwał go na ostatniej długości basenu, kraulu. We wcześniejszych stylach, czyli motylkowym, grzbietowym i klasycznym, był poza podium.

- Gdyby nie drobny błąd, zdobyłbym srebrny medal, bo Turek był poza moim zasięgiem - powiedział Michał Piela.

Mistrzem Europy został Turek Oktar Sanberk Yigit (2.00,68), a ze srebrnego medalu cieszył się Włoch Simone Spediacci (2.02,65).

Przed oświęcimianinem jeszcze kolejna medalowa szansa, na 400 metrów stylem zmiennym, czyli jego koronnym dystansie, to nazajutrz po medalowym sukcesie, czyli 8 lipca 2022.

W rywalizacji w stolicy Rumunii warto odnotować także 6. miejsce Jakuba Waltera z wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym (1.49,56). Brązowy medal zdobył Brytyjczyk Jacob Whittle (1.47,85).