Policjant z oświęcimskiej drogówki Wojciech Mazur zdobył mistrzostwo Polski w brazylijskim Ju-Jitsu [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Monika Pawłowska
Oświęcimski policjant Wojciech Mazur mistrzem Polski w Ju-Jitsu
Oświęcimski policjant Wojciech Mazur mistrzem Polski w Ju-Jitsu KPP Oświęcim
Robert Chowaniec, komendant powiatowy policji w Oświęcimiu, złożył gratulacje sierżantowi sztabowemu Wojciechowi Mazurowi, policjantowi z wydziału ruchu drogowego, który stanął na najwyższym stopniu podium XVI Mistrzostw Polski w brazylijskim Ju-Jitsu. Zawody odbyły się Mosinie w województwie wielkopolskim. Oświęcimski policjant przywiózł z nich, aż dwa cenne trofea.

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

W ubiegły weekend (14 i 15 listopad 2020), z zachowaniem odpowiednich reżimów sanitarnych, w Mosinie niedaleko Poznania, odbyły się zawody o mistrzostwo Polski w Brazylijskim Ju-Jitsu. W sportowych zmaganiach wzięło udział aż 1 500 zawodników z całego kraju.

- W zawodach startował również oświęcimski policjant Wojciech Mazur reprezentujący Klub Sportowy Bastion Oświęcim

- informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. - Zaangażowanie i ogromny wysiłek włożony przez policjanta w przygotowania do zawodów doprowadziły do sukcesu, uwieńczonego zdobyciem mistrzostwa w kategorii Master oraz wicemistrzostwa w kategorii Adult - dodaje.

Drugie miejsce w kategorii Master zajął Krzysztof Kostrzewa z Bełchatowa, natomiast trzecie ex aequo zajęli Dominik Dolecki z Siechnic oraz Przemysław Błażejewski z Leszna. W kategorii Adult pierwsze miejsce zajął Piotr Sadowski z Białego Stoku, natomiast trzecie ex aequo zajęli Daniel Ivisić ze Słupska oraz Oskar Cymbała z Opola.

Utytułowany policjant Wojciech Mazur z oświęcimskiej policji

Sukces oświęcimskiego policjanta na Mistrzostwach Polski poprzedziło kilka innych zwycięstw w zawodach m.im. pierwsze miejsce na zawodach w Krapkowicach, które odbyły się w grudniu 2019 r., złoty i srebrny medal zdobył w lutym na zawodach w Dzierżoniowie. Również w lutym wziął udział w X Mistrzostwach Polski No Gi w Luboniu, na których zajął II i III miejsce. Następnie w październiku na zawodach w Katowicach startując w dwóch kategoriach zdobył dwa pierwsze miejsca.

- Wojciech Mazur do policji wstąpił w 2010 roku, a od sześciu lat pilnuje bezpieczeństwa na drodze, jako policjant drogówki

- mówi Małgorzata Jurecka. - Poza służbą od półtora roku pod okiem trenerów Patryka Hryniewieckiego, Łukasza Kołodzieja, Jakuba Kubicy, z pasją ćwiczy brazylijskie ju-jitsu w „Bastion Oświęcim”.  Policjant zdobyte umiejętności wykorzystuje również jako instruktor taktyki i technik interwencji, podczas szkoleń zawodowych z policjantami - dodaje.