Rynek w Kętach zmieniał się wiele razy. Tak wyglądał na początku lat 60 na zdjęciu wykonanym przez Edmunda Witkowskiego, które autorowi opisów Markowi Nyczowi przekazał jego syn Stanisław Witkowski. - Zobaczcie jaki oszałamiający ruch panował wtedy w centrum miasta. Po Rynku można było chodzić z zamkniętymi oczami - pisał Marek Nycz.
Na głównej płycie - jak widać - był przystanek autobusowy, a centralnie stał kiosk. Ten motyw z kioskiem na środku Rynku będzie się jeszcze przewijał na powojennych fotografiach.
archiwum2kety.pl
Obecny Rynek w Kętach wytyczony na planie kwadratu o boku długości blisko 100 m sięga korzeniami średniowiecza. Powstał w drugiej połowie XIV w. Jego znaczne rozmiary, zwłaszcza w porównaniu z liczbą mieszkańców miasta w wiekach średnich, wskazują na jego handlowy charakter. Tu właśnie miały miejsce słynne na całą okolicę targi.
Zmieniał się jego wygląd, ale zawsze pozostawał sercem Kęt. Był dumą jego mieszkańców i świadkiem największych wydarzeń w dziejach miasta. Przejdź do GALERII i zobacz różne oblicza Rynku w Kętach na często unikatowych zdjęciach.
Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.