SP 1 Przeciszów zajęła 4. miejsce w finale wojewódzkim BRD, w starszej kategorii (klasy VII-VIII) Policja
Uczniowie SP 1 Przeciszów zajęli czwarte miejsce w finale turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, rozegranym w Mikluszowicach (powiat bocheński) w kategorii starszej, czyli klas VII-VIII. Współorganizatorem konkursu był Wydział Ruchu Drogowego KWP  w Krakowie.

W finale walczyli mistrzowie powiatów i eliminacji miejskich, łącznie 22 drużyny czteroosobowe w grupie młodszej (klasy od IV do VI) i 21 drużyn trzyosobowych w grupie starszej (klasy VII do VIII).

Uczestnicy finału musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną z przepisów ruchu drogowego, ale także jazdą rowerem po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego. Trzeba było się też wykazać umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji generalnej drużyna przeciszowskiej „Jedynki” zajęła miejsce czwarte (skład: Filip Gliwa, Michał Panek, Maja Fuczek, opiekun Małgorzata Matyja). Wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ropie, drugie miejsce zajęła ekipa z Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego w Stroniu, natomiast miejsce na najniższym stopniu podium przypadło w udziale reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnawie Dolnej.

- Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży bezpieczeństwa w ruchu drogowym, umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz propagowanie jazdy na rowerze – podkreśla Małgorzata Jurecka, oficer prasowy oświęcimskiej policji.