Bolesne zderzenie Unii Oświęcim w Tychach z liderem hokejowej ekstraklasy

Hokeiści Unii Oświęcim (białe stroje) nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w hali lidera, tyskiego GKS, w meczu otwierającym rywalizację w grupie silniejszej hokejowej ekstraklasy. Fot. Jerzy Zaborski
Po podziale hokejowej ekstraklasy rywalizacja w grupie silniejszej była dla Unii Oświęcim bolesnym doświadczeniem, bo skończyło się dla niej pogromem.

Oświęcimianie nie powąchali gry w hali lidera. Wprawdzie szybko odpowiedzieli na trafienie Kartoszkina, zdobyte w 35 s, ale z każdą minutą było już coraz gorzej. Dowodzi tego choćby strata gola przez gości w drugiej tercji, gdy grali w liczebnej przewadze, co tak zdeprymowało Fikrta, że opuścił swój posterunek.

Potem oświęcimianie walczyli już tylko o uniknięcie kompromitacji. W pojedynku bokserskim na gołe pięści Tabaczek pokonał Kotlorza (obaj zostali przez sędziego odesłani do szatni), ale marne to pocieszenie wobec rozmiarów porażki.

_- Co tu dużo mówić, tyszanie byli w tym meczu pod każdym względem lepsi od mojego zespołu. Jeśli do tego dodamy proste błędy, będziemy mieli wytłumaczenie naszej porażki _– westchnął Josef Dobosz, trener Unii.

GKS Tychy – Unia Oświęcim 8:3 (3:1, 4:1, 1:1)
1:0 Kartoszkin (Galant) 1, 1:1 Daneczek (Wojtarowicz, Ciura) 3, 2:1 Rzeszutko (Guzik,Mojżisz) 7, 3:1 Vitek (Bagiński) 14, 4:1 Guzik (Mojżisz) 26, 4:2 Wojtarowicz (Daneczek, Vosatko) 30, 5:2 Rzeszutko (Kuzin) 32, 6:2 Galant (Kolusz, Mojżisz) 39, 7:2 Rzeszutko 40, 7:3 Komorski (Vosatko) 45, 8:3 Kolusz (Kartoszkin, Besch) 48.
Sędziował: Przemysław Kępa (Nowy Targ). Kary: 41 (w tym kara meczu dla Kotlorza) – 39 minut (w tym kara meczu dla Tabaczka). Widzów: 1000.

GKS: Żigardy – Kotlorz, Pociecha; Vitek, Bagiński, Woźnica – Besch, Wanacki; Kolusz, Kartoszkin, Galant – Mojżisz, Ferenc; Kuzin, Rzeszutko, Guzik – Ł. Sokół, Różycki, Majoch, Jeziorski.

Unia: Fikrt (od 32 min Witek) – Vosatko, Vizvary; Wojtarowicz, Daneczek, Piotrowicz – Gabryś, Ciura; Zdenek, Kalinowski, Bepierszcz – Piekarski, Sindelarz; Szewczyk, Komorski, Adamus – Tabaczek, Modrzejewski, Paszek.

Inne mecze: Ciarko Sanok - MMKS Podhale Nowy Targ 1:4 (0:0, 1:2, 0:2); JKH GKS Jastrzębie - Cracovia 5:3 (3:0, 1:3, 1:0).

Inne mecze, grupa 7-10: Orlik Opole – HC GKS Katowice
4:3 (1:1, 2:0, 1:2); Naprzód Janów – Polonia Bytom 6:5 dogr. (3:0, 1:4, 1:1, d. 1:0)

7. Orlik 37 53 104–115
8. Naprzód 37 44 122–145
9. Polonia 37 14 96–244
10. HC GKS Katowice 37 3 63–355