Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa kampania informacyjna w Oświęcimiu z myślą o zwierzętach i schronisku na Kamieńcu. Zdjęcia

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
W Oświęcimiu ruszyła nowa kampania informacyjna "Razem zadbajmy o zwierzaki"
W Oświęcimiu ruszyła nowa kampania informacyjna "Razem zadbajmy o zwierzaki" Materiały Urzędu Miasta w Oświęcimiu
Na billboardach przy wjazdach do Oświęcimia pojawiły się banery ze zdjęciami psów i kotów oraz apelem "Razem zadbajmy o zwierzaki". Jest to nowa kampania informacyjna miasta, której celem jest także m.in. promocja Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Kamieniec.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Nowa akcja w Oświęcimiu z apelem o wsparcie dla zwierząt

Urząd Miasta w Oświęcimiu przypomina, że w ub. roku Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals zrezygnowało z prowadzenia schroniska na ul. Kamieniec. W tej sytuacji opieką nad bezdomnymi psami i kotami zajął się Miejski Zakład Usług Komunalnych.

- Nasza akcja ma szeroki wymiar, skierowana jest do mieszkańców, firm, instytucji, przedsiębiorców. Chcemy ich poinformować o zmianie zarządcy schroniska i jednocześnie zaprosić do współpracy. Do wspólnej troski o czworonogi, o wsparcie w postaci zakupu karmy czy koców. Zachęcamy też do adopcji, do stworzenia im dobrych warunków u kochających opiekunów - mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Jak dodaje, placówka zaprasza też wolontariuszy, którzy chcą pomóc w opiece nad zwierzętami w schronisku.

Schronisko w Oświęcimiu po modernizacji

Włodarz miasta podkreśla też, że ostatnio obiekt został zmodernizowany. Remontowane były pomieszczenia socjalne i boksy dla zwierząt, wykonano wentylację i klimatyzację. Jest nowe oświetlenie zewnętrzne oraz ogrodzenie i monitoring. Ten zakres prac pochłonął ponad 300 tys. zł.

- Modernizacja schroniska była konieczna, aby zapewnić optymalne warunki dla przebywania bezpańskich zwierząt oraz pracy ich opiekunom. a także spełniać najnowsze wymagania weterynaryjne dla prowadzenia schronisk dla zwierząt, wydane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - dodaje prezydent Oświęcimia.

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt jest czynne, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 8 do 16. Osoby odwiedzające schronisko mogą to robić codziennie w godzinach od 13 do 15.30. Aby uzgodnić sprawy bieżące, adopcje, zbiórki należy dzwonić pod numer 577 370 112. Do schroniska przyjmowane są wyłącznie zwierzęta z miasta Oświęcimia, po uprzednim zgłoszeniu przez odpowiednie służby.

Osoby, które zauważą w mieście błąkającego się psa czy kota lub zwierzę z wypadku komunikacyjnego powinny powiadomić Straż Miejską pod numerami tel. 986 lub 33 842 92 12 czy Policję tel. 997.

- Można też zadzwonić pod numer 112 lub do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 33 844 89 80 - dodają w urzędzie.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto