18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oświęcim: Grand Prix Małopolski w pływaniu zdominowane przez Unię

Jerzy Zaborski
OŚWIĘCIM. Katarzyna Górniak wraca po półrocznym leczeniu kontuzji do pełnych obciążeń. Grand Prix Małopolski w pływaniu zdominowała Unia, brylując nie tylko drużynowo, ale także jej zawodnicy zdominowali indywidualne rankingi.
OŚWIĘCIM. Katarzyna Górniak wraca po półrocznym leczeniu kontuzji do pełnych obciążeń. Grand Prix Małopolski w pływaniu zdominowała Unia, brylując nie tylko drużynowo, ale także jej zawodnicy zdominowali indywidualne rankingi. Fot. Jerzy Zaborski
Oświęcimianie zdominowali Grand Prix Małopolski, którego byli gospodarzami. Wygrali nie tylko klasyfikację drużynową, ale wzięli niemal wszystkie wyróżnienia indywidualne. Królową pływackiego balu została Kamila Kunka, a królem jej klubowy kolega z Unii, Wojciech Wojdak. Oboje triumfatorów w najstarszej kategorii wiekowej specjalizują się w kraulach.

Unia zdobyła 149 medali (60 złotych, 56 srebrnych i 33 brązowe), wyprzedzając Galicję Kraków 34 medale (10 złotych, 13 srebrnych, 11 brązowych) i Koronę Kraków 13 medali (7 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe). Jedyny medal, srebrny, dla Limanovii-swim, zdobyła Wioletta Orczykowska, uzyskując na 400 m kraulem 4.19.74. Była tylko o 0,04 s gorsza od oświęcimianki Kamili Kunki. Także jeden medal, ale brązowy, zdobył Jasień Sucha Beskidzka.

- Kamila Kunka stoczyła pasjonujący bój z potężniej od siebie zbudowaną zawodniczką z Limanowe_j – zwrócił uwagę Marek Dorywalski, prezes Unii. - _Może czasem pozostaje w cieniu koleżanek Joasi Szczepanik i Joasi Janiczek, ale tym razem jej gwiazda rozbłysła pełnym blaskiem. Jeśli chodzi i Szczepanik, to jest kontuzjowana, a Janiczek daliśmy odpocząć, bo była mocno zmęczona treningiem.

Oświęcimianie wygrali klasyfikację drużynową (17 lat i starsi), zdobywając 580 pkt. Wyprzedzili SMS Kraków (394 pkt.) i Jordan Kraków (266 pkt.) Jasień Sucha Beskidzka był 11., a Limanowa-swim sklasyfikowano na 13. pozycji.

Wśród 16-latków wygrała Unia (627 pkt.) przed Gilusem Gilowice (249 pkt.) i Koroną Kraków (84 pkt.)

- W tej kategorii wiekowej uzyskaliśmy naprawdę kilka wartościowych wyników – zwraca uwagę Alicja Woźnicka, jedna z trenerek Unii. - Chciałabym zwrócić uwagę na start Wiktorii Musioł na 200 m stylem motylkowym, zakończony czasem 2.19.43, czy udany występ Wojtka Ulatowskiego na 1500 m kraulem z wynikiem 16.04.32, czy Adrianny Mendyk w wyścigach stylem zmiennym. Na 200 m uzyskała czas 2.21.18, a na 400 m 4.59.66.

Wśród 15-latków Unia także nie miała konkurencji (635 pkt.) wyprzedzając Galicję Kraków (405 pkt.), MMKS Kędzierzyn-Koźle (214 pkt.).

W kategorii 14-latków Unia (703 pkt.) wyprzedziła Galicję Kraków (354 pkt.) i MMKS Kędzierzyn-Koźle (143 pkt.).

W najstarszej kategorii dziewcząt (17+) zwyciężyła oświęcimianka Kamila Kunka, wyprzedzając Lucynę Borkowską i Agatę Magner z SMS Kraków.

Wśród 16-latków oświęcimianki obsadziły całe podium. Wygrała Adrianna Mendyk przed Aleksandrą Gruszczyńską i Wiktorią Musioł. Podobnie było w kategorii 15-latek. Wygrała Olimpia Prochownik przed Klaudią Julią Leszczyńską i Lilianą Pająk.

W najmłodszej kategorii 14-latków wygrała oświęcimianka Natalia Węgrzyn, za nią była Julia Baryła z Dwójki Morena Gdańsk, a na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Kołodziej z Unii.

Wśród mężczyzn (17+) bezkonkurencyjny był Wojciech Wojdak z Unii, wyprzedzając Jerzego Twarowskiego i Macieja Falacińskiego z SMS Kraków.

- Wojtek jest w fazie ciężkiego treningu _– tłumaczył jego trener Przemysław Ptaszyński. - Równo popłynął na 1500 m kraule, a uzyskany czas 15.23.37 jest gorszy o 30 s od jego życiówki._

- Jeśli w tak ciężkim okresie treningowym wyniki oscylują wokół "życiówek”, to – powiedzmy sobie szczerze – jest dobrze – dorzucił Marek Dorywalski, także koordynator w oświęcimskiej SMS.

Wśród 16-latków całe podium obsadzili oświęcimianie. Wygrał Wojciech Ulatowski przed Konradem Seremetem i Bartłomiejem Hojdą.

Podobnie było u 15-latków, gdzie zwyciężył Michał Macner przed Mikołajem Kempą i Adamem Stankiem.
Z kolei wśród 14-latków wygrał Andrzej Michalczyk z Unii przed Piotrem Kurleto z Korony Kraków i Szymonem Bieckim, także z Unii.

- Był to może i start kontrolny, w okresie najciężej pracy przed młodzieżowymi mistrzostwami Polski, ale też wielu zawodnikom pokazał w którym są miejscu - podkreślił trener Dorywalski.

- Miałem dzisiaj łącznie siedem startów, więc czuję się, jakbym przerzucił kilka ton węgla – powiedział z uśmiechem Wojciech Wojdak. - Jednak chyba nie było tak strasznie. Na treningach, na obecnym etapie przygotowań, bywa trudniej.

Wojciech Wojdak w ostatnim wyścigu imprezy, na 400 m kraulem (3.52.90), walczył tak, jakby to był jego pierwszy wyścig, deklasując konkurencję. Drugi był jego klubowy kolega Mateusz Czarnota (3.58.73), a trzeci krakowianin Jerzy Twarowski. - Na tym dystansie czuję się najlepiej, a i chciałem pokonać Twarowskiego, głównego mojego konkurenta w klasyfikacji indywidualnej - kończy pływak Unii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto