Przegląd prasy z czerwca 2020 w Oświęcimiu, najważniejsze informacje miesiąca

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Oświęcimia czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Oświęcimia czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w czerwcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Oświęcimia najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Te rasy kotów są najdroższe. Kosztują majątek, ale jak wyglądają! Zobacz zdjęcia pięknych, ale i drogich kotków [2.07.]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd czerwca 2020 w Oświęcimiu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z czerwca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Te rasy kotów są najdroższe. Kosztują majątek, ale jak wyglądają! Zobacz zdjęcia pięknych, ale i drogich kotków [2.07.]

Kociarze wiedzą, że za miłość kotów płaci się dużo. Te tajemnicze i wymagające zwierzęta potrzebują sporo troski i uwagi, chociaż niekiedy przede wszystkim łakną spokoju, dużej przestrzeni. Trudno o koci afekt, to zwierzęta dumne i samoświadome. Niezmiennie jednak fascynują i przyciągają wzrok. Niekiedy jednak za tę fascynację trzeba sporo zapłacić. Ile kosztują najdroższe rasy kotów?

📢 Wybory prezydenckie 2020. Wiemy, jak głosowali mieszkańcy Oświęcimia według oficjalnych wyników PKW [ZDJĘCIA]

Najtrudniej w powiecie oświęcimskim zwycięstwo ubiegającemu się o reelekcję Andrzejowi Dudzie przyszło w samym Oświęcimiu. Zdobył tutaj 7810 głosów, co w przeliczeniu daje 39,46 proc., a jego najgroźniejszy rywal Rafał Trzaskowski uzyskał 7035 głosów, czyli 35,55 proc.
Przejdź do GALERII i zobacz, jak głosowali mieszkańcy poszczególnych obwodów i osiedli w Oświęcimiu.

📢 Dawne koszary wojskowe w Oświęcimiu w remoncie. Będą tutaj mieć swoją siedzibę Wojska Obrony Terytorialnej [ZDJĘCIA]

Trwa remont w dawnych koszarach wojskowych w Oświęcimiu. To tutaj ma mieć siedzibę jeden z batalionów 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zrób sobie prezent:

Huawei Mediapad M5 Lite 8" 3/32GB WiFi szary (Jordan2-W09B 53010HJV)


Lenovo Tab2 A10-70L 16GB LTE Niebieski (ZA010086PL)


Prasówka czerwiec Oświęcim: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w czerwcu uwagę czytelniczek i czytelników z Oświęcimia. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wybory prezydenckie 2020. Wiemy, jak głosowali mieszkańcy w powiecie oświęcimskim według oficjalnych już wyników PKW [ZDJĘCIA]

Wiemy już jak głosowali mieszkańcy powiatu oświęcimskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Największe poparcie uzyskał ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda. Drugi był jego główny kontrkandydat Rafał Trzaskowski.
Przejdźcie do GALERII i zobaczcie wyniki głosowania w poszczególnych gminach.

📢 Energylandia to raj dla influencerek. Piękne panie chwalą się zdjęciami na Instagramie [GALERIA]

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia w Zatorze to jedno z najpopularniejszych miejsc w całej Małopolsce. Niesamowite rollercoastery przyciągają tu tysiące osób, a wśród nich influencerki i inne piękne panie. Chętnie dzielą się one swoimi zdjęciami z Energylandii na Instagramie. Zobaczcie ich piękne fotografie.

📢 Cenne znalezisko w Oświęcimiu. To prawdopodobnie najstarszy ślad historii kolei dotyczący stacji Oświęcim [ZDJĘCIA]

Tradycje kolejowe w Oświęcimiu sięgają połowy XIX wieku. Potwierdzeniem tego są listy przewozowe w języku niemieckim znalezione niedawno w dawnych budynkach stacyjnych, pamiętających jeszcze czasy zaboru austriackiego.

📢 Nowi proboszczowie i księża w parafiach w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej z powiatów oświęcimskiego i wadowickiego

Decyzje już zapadły, w parafiach Diecezji Bielsko-Żywieckiej pojawią się nowi duchowni. Zobaczcie listę, księży którzy odejdą lub trafią do świątyń w powiatach oświęcimskim i wadowickim.

📢 Mikołaj Kukiełka: Buduje swoją markę jako trener personalny

20-letni Mikołaj Kukiełka przeniósł się z czwartoligowego Rajska do rodzinnego Chełmka, który jesienią będzie beniaminkiem w czwartoligowym towarzystwie. Jednak młody chłopiec grę w piłkę nożną będzie łączył z nowym zajęciem.

📢 Wybory prezydenckie 2020. Rekordowa frekwencja do godz. 12. Mieszkańcy Małopolski zachodniej mają w niej swój udział [ZDJĘCIA]

Od godz. 7 trwają wybory prezydenckie 2020. O najwyższy urząd ubiega się 11 kandydatów. Lokale wyborcze zostaną zamknięte o godz. 21. Mieszkańcy Małopolski zachodniej nie zostawiają głosowania na ostatnią chwilę. Przed niektórymi lokalami wyborczymi ustawiały się kolejki. Dzięki temu, przed godz. 12, Małopolska z wynikiem 25,32 proc. znajduje się na drugim miejscu w Polsce, pod względem frekwencji. Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, w kraju frekwencja do południa wyniosła 18,14 proc. Już zanosi się na rekord.

📢 Kultowe napoje chłodzące czasów PRL, czyli czym gasiło się pragnienie w upalne dni tamtej epoki [ZDJĘCIA]

Kultowe napoje chłodzące w czasach PRL. To przede wszystkim woda gazowana z saturatorów, które stały w głównych punktach miast i oczywiście oranżada, lemoniada, polo cocta, cytroneta... Lista jest długa. Większość zniknęła na zawsze, ale niektóre zmienione powróciły.

📢 Nowi proboszczowie i wikariusze w parafiach. Zobacz, kto odchodzi na emeryturę

Ogłoszono zmiany personalne w Archidiecezji Krakowskiej. Kliknij w galerię i sprawdź do jakich roszad doszło w powiatach: chrzanowskim, wadowickim i oświęcimskim.

📢 Tak wyglądał Oświęcim 30 lat temu, gdy powstawały samorządy. Dzisiaj wiele z tych miejsc zmieniło się nie do poznania [ZDJĘCIA]

Samorządy w Polsce obchodzą 30-lecie. To czas dużych zmian, jaki dokonał się także w Oświęcimiu. Najlepiej widać to na zdjęciach z przełomu lat 80 i 90, a nawet jeszcze późniejszych. Wiele z tych miejsc dzisiaj trudno poznać.

📢 Zobaczcie niesamowite zdjęcia z lotu ptaka Energylandii i Inwałd Parku

Takich zdjęć parków rozrywki w Małopolsce jeszcze nie widzieliście! Ich autorem jest paralotniarz Mirek Stecyk z Bielska Białej. Uchwycił na nich nie tylko Energylandię i Inwałd Park ale też okolicę. Są i stawy, żelazny most kolejowy i inne miejsca i szczegóły.

📢 Nowa atrakcja dla miłośników militariów. W Rajsku k. Oświęcimia powstało muzeum techniki wojskowej [ZDJĘCIA]

Przy pałacu w Rajsku k. Oświęcimia powstało Prywatne Muzeum Techniki Wojskowej. Dla miłośników militariów jest to spora gratka. W najbliższą sobotę, 27 czerwca, będzie okazja, aby zobaczyć tę niecodzienną kolekcję po raz pierwszy.

📢 Rynek i ulice Starego Miasta w Kętach mają wielowiekową, bogatą i ciekawą historię [ZDJĘCIA ARCHIWALNE]

Kęty mogą pochwalić się długą i bogatą historią. Jej ślady do dzisiaj obecne są na Rynku czy kęckich ulicach. Wystarczy się zatrzymać na chwilę i rozglądnąć dokoła. Za wieloma zabytkowymi kamienicami czy kościołami kryją się często pasjonujące historie.

📢 Oszustki, alimenciarki, złodziejki. Oto kobiety poszukiwane przez małopolską policję [RAPORT CZERWIEC 2020]

Zobacz kobiety poszukiwane przez policję w Małopolsce. Są ścigane za oszustwa, kradzieże czy jazdę pod wpływem alkoholu. Wszystkim udało się uciec przed wymiarem sprawiedliwości. Przejdź go galerii i sprawdź czy rozpoznajesz którąś z nich! Kliknij w galerię i zobacz zdjęcia. Posługuj się myszką, klawiszami strzałek na klawiaturze lub gestami.

Zebrany materiał pochodzi ze strony http://malopolska.policja.gov.pl/ (dostęp: 24.06.2020 r.).

📢 Potrzebna pomoc dla Rity Malinkiewicz i Katarzyny Konwy. Trwa zbiórka na leczenie kolarek potrąconych przez samochód

Dla rodzin Rity Malinkiewicz i Katarzyny Konwy świat zatrzymał się 1 czerwca. W jadące na rowerach 25-letnią zatorzankę i jej koleżankę Kasię wjechał rozpędzony samochód osobowy. Obie panie jechały na trening w ramach projektu Rity, dla pasjonatów kolarstwa. Lekarze niestrudzenie walczą o życie i zdrowie zawodniczek. Przyjaciele zorganizowali zbiórkę na rehabilitację. Z potrzebnych 600 tys. zł na razie jest połowa kwoty. Pomożesz?

📢 Ponad 9 mln zł dla szpitali Małopolski zachodniej na zakup karetek i sprzętu medycznego

Po wybuchu pandemii koronawirusa absolutnie najważniejszym stało się leczenie chorych i ratowanie ludzkiego życia. Samorząd Małopolski na walkę z COVID-19 i jego skutkami przeznaczył ok 1 mld złotych. We wtorek 23 czerwca, w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu wicemarszałek województwa Łukasz Smółka na ręce dyrektorów placówek zdrowia z Małopolski zachodniej, przekazał symboliczne czeki na zakup sprzętu i środków. Cztery szpitale otrzymały wsparcie w wysokości prawie 7,5 mln zł. W piątek był w Olkuszu i tam przekazał promesy na ponad 1,5 mln zł.

📢 Sąsiedzkie ogrody w Brzeszczach. Mieszkańcy połączyli siły, by wspólnie upiększyć place i ulice w swojej gminie [ZDJĘCIA]

Ogrody społeczne lub sąsiedzkie to oddolna inicjatywa, która zrodziła się w Brzeszczach. Mieszkańcy połączyli siły, by wspólnie upiększyć place i ulice w swojej gminie.

📢 Na trasie charytatywnego „Złombolu 2020” wiceprezydent Oświęcimia Krzysztof Kania. Jedzie w ekipie „Sołtysa”

Największego na świecie samochodowa impreza charytatywna „Złombol” jednoczy miłośników aut z czasu PRL i osoby chcące wspierać dzieci w Domach Dziecka. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa organizatorzy musieli zamienić wypad do Turcji na polskie bezdroża, ale nikt nie żałuje. Liczy się przygoda, ale przede wszystkim cel – pomoc dzieciakom. Na liczniku akcji, którą 14 lat temu zorganizowała trójka znajomych ze Śląska, jest już ponad 1,3 mln zł. Swoja cegiełkę dołożyli oświęcimianie – „Sołtys” czyli Marcin Kania z ekipą - bratem Krzysztofem (wiceprezydentem Oświęcimia) i jego synem Mateuszem. Po pięciu dniach eskapady, we wtorek wieczorem byli w domach. Dziś już w pracy.

Most w Pilchowicach nie zostanie wysadzony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3