Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z tygodnia 3.12.2023. Co działo się w Oświęcimiu. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Oświęcimia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Oświęcimia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Oświęcimia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.11 a 2.12.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Święty Mikołaj na Rynku w Oświęcimiu. Spotkał się z dziećmi i wręczał prezenty. Na placu światłami rozbłysła choinka. Zobaczcie zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Oświęcim, 3.12.2023. 26.11 - 2.12.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Święty Mikołaj na Rynku w Oświęcimiu. Spotkał się z dziećmi i wręczał prezenty. Na placu światłami rozbłysła choinka. Zobaczcie zdjęcia

Do Oświęcimia na swoich saniach zaprzężonych w renifery przyjechał święty Mikołaj. Na Rynku spotkał się z dziećmi i wręczał im prezenty. Razem z najmłodszymi wziął też udział w zapaleniu świateł na choince. Spotkanie uświetnił występ artystyczny z oświęcimskiego przedszkola nr 14. Przejdź do galerii i zobacz zdjęcia z pobytu św. Mikołaja w Oświęcimiu.

📢 Andrychów nie może otrząsnąć się po tragicznej śmierci 14-letniej Natalii. Ludzie zatrzymują się w miejscu, gdzie rozegrał się dramat

Ludzie w Andrychowie nieustannie wracają do sprawy tragicznej śmierci 14-letniej Natalii. Przed pasażem handlowym przy ul. Krakowskiej, gdzie rozegrał się dramat codziennie pojawiają nowe znicze. Wiele osób przystaje obok ze smutkiem na twarzach. Padają kolejne pytania, czy musiało dojść do tej tragedii.

📢 Patryk Noworyta: - Życzę każdemu, żeby osiągnął tyle, co ja. Łukasz Krzemień: - Wyciągnęliśmy wnioski. WIDEO

Hokejowe derby Małopolski, w których Re-Plast Unia Oświęcim pokonała Comarch Cracovię (9:2), były okazją do pożegnania Patryka Noworyty, łączącego swoją osobą oba kluby. Był wychowankiem Unii, ale swoje najlepsze lata spędził pod Wawelem. Krótko spotkanie ocenił też Łukasz Krzemień, napastnik oświęcimian.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 3.12.2023: 26.11-2.12.2023 Oświęcim: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Oświęcimiu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Takie były kiedyś zimy w Oświęcimiu i okolicy, czyli zimowa opowieść na archiwalnych fotografiach. Zobaczcie galerię

To były pamiętne zimy w Oświęcimiu, jak ta w 1979 roku, gdy na ulicach były metrowe zaspy, a siarczysty mróz trzymał kilka tygodni. Była i druga ich strona, czyli zabawy na śniegu czy kuligi jeżdżące głównymi ulicami miasta. Zanim przekonamy się, jaka będzie tegoroczna zima warto zobaczyć galerię zdjęć, jak Oświęcim wyglądał kiedyś o tej porze roku.

📢 Zimowa odsłona Energylandii. Otwarto największy w Polsce ogród świateł. Zobacz wideo i zdjęcia

Zima na dobre zagościła w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Mowa tu nie tylko o pogodzie, ale sezonie zimowym, podczas którego to popularne miejsce zamieniło się w największy w Polsce ogród świateł. Świetlne dekoracje towarzyszą gościom od samego wejścia, poprzez wszystkie alejki i zakamarki. Winter Kingdom, czyli zimowa odsłona Energylandii, potrwa aż do 21 stycznia.

📢 Złote algi są już w Wiśle. Ekolodzy alarmują: Może dojść do podobnej katastrofy jak na Odrze latem ub. roku

Złote algi są już w Wiśle. Ich obecność wykryto m.in. w rejonie śluzy w Dworach k. Oświęcimia. Zieloni alarmują, że konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, bo może dojść do podobnej katastrofy ekologicznej jak na Odrze latem ub. roku.

📢 Nasi zmarli z Oświęcimia, pożegnani w drugiej połowie listopada 2023. Człowiek żyje dopóty, dopóki trwa o nim pamięć

Na prośbę naszych Czytelników prezentujemy listę tych, którzy zakończyli swoją ziemską pielgrzymkę, odchodząc do domu Ojca w drugiej połowie listopada 2023. Wprawdzie pandemia koronawirusa za nami, ale śmierć wciąż zbiera swoje ogromne żniwo. W samej tylko parafii pw. św. Maksymiliana Męczennika w 2022 pożegnano ponad 300 osób. Przechodząc do galerii poznacie listę zmarłych z Oświęcimia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 KIBICE. Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia. Dwa tysiące widzów na hokejowych derbach Małopolski. ZDJĘCIA

Hokejowe derby Małopolski przyciągnęły na trybuny oświęcimskiego lodowiska blisko dwa tysiące widzów. Mieli powody do satysfakcji, bo Re-Plast Unia rozbił Comarch Cracovię (9:2). Jak zwykle na trybunach zasiadły całe rodziny, wszak Oświęcim żyje hokejem, a drużyna jest jego wizytówką.

📢 Hokej. Re-Plast Unia Oświęcim w derbach Małopolski pokonała Comarch Cracovię. Pożegnanie Patryka Noworyty, łączącego oba kluby

W hokejowych derbach Małopolski, rozegranych w Oświęcimiu, miejscowy Re-Plast Unia pokonał Comarch Cracovię. Mecz był okazją do pożegnania 40-letniego Patryka Noworyty, łączącego oba kluby, który jeszcze w poprzednim sezonie (2023/23), występował na krajowych taflach. Pochodzi z Oświęcimia, ale wiele sportowych sukcesów odniósł właśnie w drużynie „Pasów”.

📢 Ogromny żal i smutek w II LO im. Marii Dąbrowskiej w Kętach po tragicznej śmierci 14-latki z Andrychowa, uczennicy i szkolnej koleżanki

14-latka z Andrychowa, której tragiczna śmierć poruszyła całą Polskę, na co dzień była uczennicą Powiatowego Zespołu nr 9 Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Kętach. Po dotarciu informacji o tragedii, jaka rozegrała się w Andrychowie szkoła pogrążyła w żalu i smutku po stracie Natalii uczennicy i koleżanki.

📢 Szkoła Podstawowa nr 8 w Oświęcimiu ma nowy sztandar. Jego motto to: „nauka, wytrwałość i dobro”. WIDEO

Szkoła Podstawowa Sportowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marii Skłodowskiej-Curie nr 8 w Oświęcimiu otrzymała nowy sztandar. Było to bardzo ważne wydarzenie dla jej uczniów. Na ręce dyrektora Krzysztofa Jakubika uroczyście przekazał go prezydent Janusz Chwierut.

📢 Monika Szymeczko: - Mam nadzieję, że kiedyś Oświęcim dołączy do grona miast z funkcjonującym budżetem obywatelskim. WIDEO

Wniosek społeczny o utworzenie w mieście nad Sołą budżetu obywatelskiego nie znalazł akceptacji radnych podczas listopadowej sesji oświęcimskiej Rady Miasta. Składający uchwałę Monika Szymeczko i Radosław Siuta ze Stowarzyszenia Polska 2050, nie byli zaskoczeni takim rozwojem wypadków.

📢 Tragiczna śmierć 14-latki. Przez kilka godzin nikt nie pomógł zamarzającej dziewczynie w centrum miasta

Po tragicznej śmierci 14-latki ludzie w Andrychowie wciąż zadają sobie pytania, jak mogło dojść do tego dramatu. Dlaczego obok zamarzającej dziewczyny, która potrzebowała pomocy, nikt wcześniej się nie zatrzymał, nikt nie zareagował? Tym bardziej, że działo się to przy ruchliwym parkingu przed sklepami w samym centrum miasta. Była w drodze do szkoły w Kętach...

📢 Wsparcie ze strony gmin Osiek i Polanki Wielkiej dla Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Zdjęcia

Komendant powiatowy policji w Oświęcimiu podziękował wójtom gmin Osiek i Polanka Wielka za wsparcie finansowe w zakupie sprzętu dla policjantów z oświęcimskiej komendy.

📢 Na placach i ulicach Oświęcimia pojawiły się nowe świąteczne dekoracje. Na Rynku tradycyjnie stanęła choinka. Zdjęcia

Ponad 320 elementów świątecznych dekoracji rozświetla place i ulice w Oświęcimiu w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Część z nich to nowe ozdoby. Na oświęcimskim Rynku tradycyjnie stanęła miejska choinka. Uroczyste zapalenie świateł odbędzie się w sobotę, 2 grudnia.

📢 Pożar na terenie szpitala w Oświęcimiu. Paliła się stacja transformatorowa

1 grudnia 2023 r. godz. 7.31 zgłoszenie o dymie wydostającym się ze stacji transformatorowej na terenie szpitala powiatowego w Oświęcimiu ul. Wysokie Brzegi dostali strażacy. Do akcji ruszyło 12 strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Pożar udało się ugasić.

📢 Oświęcim na międzynarodowym szlaku PKP Intercity. Pociągi pojadą m.in. do Pragi, Wiednia, Grazu, Monachium, Budapesztu. Zdjęcia

Oświęcim znalazł się na międzynarodowym szlaku PKP Intercity. Od 10 grudnia będzie można tutaj wsiąść do pociągów jadących do Pragi, Wiednia, Grazu, Salzburga, Monachium. Oprócz tego w nowym rozkładzie jazdy z Oświęcimia przewidziane są połączenia m.in. z Warszawą, Przemyślem, Tarnowem, Rzeszowem, Dębicą i kilkadziesiąt z Krakowem!

📢 Gorąca noc w Energy 2000 w Przytkowicach z gwiazdą hip-hopu! Blacha 2115 rozpalił gości w klubie. Zdjęcia

Gwiazdą w klubie Energy 2000 w Przytkowicach k. Kalwarii Zebrzydowskiej był w miniony weekend Blacha 2115. Popularny wykonawca rozpalił gości. Szalona zabawa trwała do rana. Przejdź do galerii i zobacz, jak bawili się goście na tej mega imprezie.

📢 Na obwodnicy Oświęcimia powstaje 40-metrowy tunel pod linią kolejową bez wykopu! Trasa Czechowice - Oświęcim będzie czynna. Zdjęcia

Obwodnica Oświęcimia do drogi S1 w części przebiegać będzie w sąsiedztwie terenów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W związku z tym przy realizacji tej inwestycji konieczne okazało się zastosowanie kilku nietypowych rozwiązań inżynieryjnych, aby chronić otoczenie Miejsca Pamięci.

📢 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu rośnie w oczach. Trwa trzeci etap dużej inwestycji. Zdjęcia

Trwa trzeci i zarazem ostatni etap budowy nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. W ramach inwestycji powstaje m.in. duża sala gimnastyczna oraz boisko wielofunkcyjne zewnętrzne o nawierzchni syntetycznej. Obecnie do dyspozycji uczniów placówki są już zbudowane we wcześniejszych etapach klasy, pracownie, pomieszczenia do terapii i kryty basen.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na oswiecim.naszemiasto.pl Nasze Miasto