Remis Unii z Iskrą Brzezinka w derbach powiatu oświęcimskiego nie zadowolił nikogo

Unia Oświęcim (czerwone stroje) w derbach powiatu oświęcimskiego podzieliła się punktami na własnym boisku z Iskrą Brzezinka (1:1), w V lidze piłkarskiej. Fot. Jerzy Zaborski
W derbach powiatu oświęcimskiego V ligi piłkarskiej Unia tylko zremisowała na własnym boisku z Iskrą Brzezinka 1:1, co bardziej usatysfakcjonowało gości. Ostre strzelanie urządził sobie Jałowiec Stryszawa w Brodach. Powoli na wysokie obroty wraca Chełmek.

Po derbach powiatu oświęcimskiego bardziej zadowoleni byli goście z Brzezinki. - Udało nam się przerwać pasmo czterech porażek _– podkreślił Grzegorz Pławny, trener Iskry. - _Najwyższy był czas na jakąś zdobycz, bo już zaczynałem źle sypiać – dodał z uśmiechem.

Pierwsza połowa należała do miejscowych. Już w 1 min, z wolnego, z prawej strony, zarywał Jończyk. Wiertel dobrze zamknął akcję, główkując z bliska, jednak Chowaniec skutecznie interweniował na linii bramkowej.
Po wygranym indywidualnym pojedynku przez Koconia wydawało się, że miejscowi złapali właściwy rytm. - Niestety, zawiedli zawodnicy odpowiedzialni za strzelanie bramek. Mecz powinien zostać rozstrzygnięty w pierwszej połowie – ocenił Jakub Korba, grający trener Unii.

Mówiąc te słowa z pewnością miał na myśli przegrany pojedynek Boby z Chowańcem (31 min), czy uderzenie Boby w słupek (36 min). Z kolei Korba, po podaniu od Boby, też nie znalazł sposobu na bramkarza.
Jednak tuż przed przerwą, po strzale Rymka, najwyższym kunsztem wykazał się Kubas (43 min). Z kolei w doliczonym czasie, po zagraniu Rymka z wolnego, groźnie główkował Malicki, lecz Kubas z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 53 min B. Mika mijał Kubasa, a – że został złapany za nogi – sędzia przyznał gościom karnego, którego na gola zamienił sam poszkodowany. _- Bramkarz faulował, ale ktoś do takiej sytuacji dopuścił _– zwrócił uwagę Jakub Korba.
Z kolei w 86 min ratujący sytuację na 14 m Kubas wypuścił piłkę, lecz Rymek przestrzelił i podział punktów stał się faktem.

D&R Unia Oświęcim – Iskra Brzezinka 1:1 (1:0)
1:0 T. Kocoń 22, 1:1 B. Mika 53 karny.
Sędziował: Michał Bobrek (Wadowice). Żółte kartki: Malicki, Piotr Maciesza. Widzów: 50.

D&R Unia: Kubas – Domżał, Wiertel (60 Włoch), Głowacki, Pater – Jończyk (73 Bielawski), Korba (82 Zawadzki), Nowotarski, T. Kocoń – Semik, Boba (65 Chojnowski).
Iskra: Chowaniec – Mateusz Mędrysa, Malicki, Szewczuk, Czarnik – Bieda, Szpiegla, Piotr Maciesza, Ryś – Rymek, B. Mika.

W Chełmku osłabione kadry

Worek z bramkami otworzył Kulig, wykorzystując nieporozumienie obrońcy z bramkarzem. Goście spotkał najniższy wymiar kary. - Zdobyliśmy pięć, ale do skuteczności można mieć największe zastrzeżenia - ocenił Artur Oczkowski, trener Chełmka. - Cieszę się, że wygraliśmy bez sześciu zawodników.
- Nam przyszło walczyć bez pięciu zawodników, co było chyba większą stratą niż u gospodarzy – stwierdził Michał Marek, trener przeciszowian.

KS Chełmek – Przeciszovia 5:0 (2:0)
1:0 Kulig 27, 2:0 Bąk 38, 3:0 Cieciera 47, 4:0 Niewiedział 48, 5:0 Bąk 68.
Sędziował: Ireneusz Warchał (Wadowice). Żółte kartki: Oczkowski, Lament, Kantek – Matla, Maca, Lasek, Momot. Widzów: 50
.
Chełmek: Kuciński – Kantek, Oczkowski, B. Chylaszek, Cieciera (60 Piwowarczyk) – Kaczor, Górski, Kulig, Ząbek (46 Świder) – Bąk, Niewiedział (75 Lament)
Przeciszovia: Kościelnik – Hutny, Tobiczyk, Chmura, Momot – Matla (64 Majcherczyk), M. Michałek, Pawela (55 Lasek), Płonka – Bartuś (70 Kozłowski), Maca (78 Śliwiński).

Osiek mógł zapłacić za nieskuteczność

Gospodarze zmarnowali tak wiele sytuacji bramkowych, że w 88 min mogli stracić pełną pulę. Na szczęście dla nich, od utraty bramki uratował ich słupek. Jaromin strzelił dwa gole, a mógł więcej. Pierwszą okazję zmarnował już w 2 minucie.
Z kolei przy wyniku. 2:1, nie popisał się Mikołajczyk, także pudłując w idealnej sytuacji.
W Gromcu zastanawiające jest to, że na ławce siedzą zawodnicy z trzecioligową przeszłością.

Brzezina Osiek – Nadwiślanin Gromiec 2:1 (0:0)
1:0 Jaromin 56, 2:0 Jaromin 72, 2:1 Lichota 79.
Sędziował: Paweł Krasa (Wadowice). Żółte kartki: Ł. Szczepaniak, M. Szczepaniak, Żurek, Daniel Płonka – Księżarczyk, Nędza. Widzów: 250.

Brzezina: Flejtuch – Bernaś, Daniel Płonka, Juras, M. Szczepaniak – Ł. Płonka, Zarzycki (52 Antecki), Ł. Szczepaniak, Mikołajczyk - Jaromin (87 R. Gros), Żurek (70 M. Gros).
Nadwiślanin: Księżarczyk – Zmarzły (46 Kaczmarczyk), M. Kania, Rundzia, K. Kania (46 Lichota) – Jaśko (78 Waligóra), Nędza, Hendzlik (46 Ł. Pactwa), Zejma, M. Pactwa – Łukaszka.

Pierwsza porażka Cedronu Brody na własnym boisku

- Bardzo chcieliśmy wygrać przed własną widownią, ale po raz pierwszy w tej rundzie przegraliśmy. O naszej klęsce zdecydowały indywidualne błędy – powiedział Gabriel Wolski, napastnik Cedronu.

Cedron Brody – Jałowiec Stryszawa 1:7 (1:4)
0:1 Świerkosz 4, 0:2 Świerkosz 5, 1:2 Wyka 13, 1:3 Kardaś 23, 1:4 Janik 31, 1:5 Kardaś 69, 1:6 Pindel 70, 1:7 Głuszek 80.

Sędziował: Miłosz Socha (Oświęcim). Żółte kartki: Dobisz – Pindel, D. Bachorczyk, Szklarczyk. Widzów: 100.
Cedron: Kwartnik – Wyka, W. Dybał, Gwiżdż, Gołuszka (60 Kosowski) – Łężaniak (65 M. Dybał), Dobisz, Bartoszek (75 Tatara), Kurowski (75 Pasternak) – H. Skiba, Wolski.
Jałowiec: Pająk – Szklarczyk, Bach, Starowicz, D. Bachorczyk -Bizoń, Pindel, Kardaś (68 Iciek), Polak – Janik (77 Głuszek), Świerkosz.

INNE MECZE: Babia Góra Sucha Beskidzka - Górnik Brzeszcze 0:0, Sosnowianka Stanisław Dolny - Soła Łęki 3:4, Tempo Białka - Skawa Wadowice 1:1, Zagórzanka Zagórze - Orzeł Balin 4:0.