Bogusław Kwiecień
Młoda lekkoatletka Tempa Kęty Emilia Stojek podczas MP U-18 we Wrocławiu cieszyła się z medalu i rekordu życiowego Zbiory Tempa Kęty
Zawodniczka Tempa Kęty Emilia Stojek zdobyła brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce U-18. Podopieczna trenera Tadeusza Łyska stanęła na podium w konkurencji trójskoku.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Medal lekkoatletki Tempa Kęty z rekordem życiowym

Zawodniczka i trener Łysek mieli podwójne powody do radości. We Wrocławiu, gdzie rozegrane zostały mistrzostwa, Emilia Stojek zdobyła medal, a po drodze jeszcze dwukrotnie poprawiła rekord życiowy.

Emilia Stojek z Tempa Kęty wywalczyła medal MP skacząc z kontuzją
Emilia Stojek z Tempa Kęty wywalczyła medal MP skacząc z kontuzją Tempo Kęty

Stało się to już w pierwszej próbie, gdy osiągnęła wynik 11,85 m. Po trzech pierwszych skokach była na pierwszym miejscu w konkursie.

Emilia Stojek w konkursie trójskoku dwa razy poprawiła swój rekord życiowy zbliżając się do granicy 12 m Tempo Kęty

W piątym skoku ponownie poprawiła swój rekord na 11,91 m co dawało jej 2 miejsce w konkursie.

- Warto podkreślić, że Emilka uzyskała ten wynik pomimo kontuzji, której doznała w trakcie konkursu, tj. skręcenie kostki - informuje klub.

Trener Łysek i jego podopieczna cieszyli się we Wrocławiu z medalu i wyników
Trener Łysek i jego podopieczna cieszyli się we Wrocławiu z medalu i wyników Zbiory Tempa Kęty

Wspólnie z trenerem zawodniczka postanowiła zrezygnować z ostatniej próby w konkursie, w której jej rywalka z klubu KS Agros Zamość uzyskała wynik 11,97 m dający jej 2 lokatę. Ostatecznie więc zawodniczka Tempo Kęty zajęła 3 miejsce.

Brawa dla innych reprezentantów klubu z Kęt

W Halowych Mistrzostwach Polski U-18 oraz U-20. oprócz Emilii Stojek kęcki klub reprezentowało jeszcze dwóch innych podopiecznych trenera Tadeusza Łyska Agnieszka Kręcioch i Konrad Talik.

W MP U-18 i U-20 we Wrocławiu wystartowało troje podopiecznych trenera Tadeusza Łyska: Emilia Stojek, Agnieszka Kręcioch i Konrad Talik Tempo Kęty

Konrad w skoku w dal w kategorii U-18 z wynikiem 6,40 m zapewnił sobie awans do "wąskiego" finału, gdzie ostatecznie zajął 8 miejsce. Z kolei Agnieszka wystartowała w biegu na 400 m w kategorii U-20 uzyskując wynik 61,21 s.